UWAGA!

Perła secesji i Elbląski Zdrój. Tu warto zamieszkać!

 
Wizualizacja kamienicy przy ul. Rybackiej 37
Wizualizacja kamienicy przy ul. Rybackiej 37

Jeszcze w tym roku na elbląskiej starówce stanie wyjątkowa kamienica, czyli rekonstrukcja "perły secesji". Przed wojną znajdowała się ona przy ul. Rybackiej, teraz odbudowywana jest dokładnie w tym samym miejscu. Jej charakter będą podkreślały detale: grupy płaskorzeźb, szklana fasada oraz interesujące balustrady. Kilka miesięcy później przy ul. Browarnej - w miejscu, gdzie kilka lat temu znajdowały się przedwojenne, robotnicze kamienice – staną nowe budynki. Ciekawostką może być to, że nazwa tego powstającego osiedla będzie nawiązywała do historii pobliskiego dworca. Obie inwestycje realizowane są zgodnie z założonymi planami oraz terminami. Zobacz zdjęcia.

To będzie perła elbląskiej starówki
      
Przed wojną była to jedna z piękniejszych kamienic na Fischerstrasse, czyli dzisiejszej ul. Rybackiej. Pełna ozdobnych detali, z przestronnymi mieszkaniami wewnątrz i robiącą wrażenie szklaną fasadą lokalu na parterze. Reklamująca starannie dobranym szyldem fabrykę mebli, z atelier pełnym modnych ubrań dla panów i chłopców. Teraz powraca w to samo miejsce i co ciekawe praktycznie w tej samej formie.
       - Kamienica przy ul. Rybackiej jest w trakcie budowy, zostanie ukończona pod koniec roku – zapowiada Ryszard Mytych, prezes Zakładu Usług Budowlanych "Mytych", który zajmuje się realizacją tego budynku.
      
       Kiedyś kamienice, dzisiaj wygodne osiedle w świetnej lokalizacji
      
To nie jedyna realizacja z historią w tle. Przy skrzyżowaniu ul. Browarnej z ul. Lubranieckiej powstaje osiedle "Elbląski Zdrój". Dawniej na tym terenie stały przedwojenne, robotnicze kamienice, teraz zastąpią je nowe budynki. Właśnie trwa budowa pierwszego z nich, będzie on miał osiem kondygnacji i szereg udogodnień takich jak komórka lokatorska, windy, wideofony czy podziemna hala garażowa, ogródki przypisane do mieszkań na parterze. Na osiedlu znajdzie się także plac zabaw dla dzieci.
       - Jego odbiór zaplanowaliśmy na 30 lipca 2020 r., budowę drugiego budynku prawdopodobnie zaczniemy jeszcze w tym samym roku – wyjaśnia Ryszard Mytych.
       "Elbląski Zdrój" to osiedle w doskonałej lokalizacji.
       - To bardzo dobre miejsce, w pobliżu jest przedszkole, do którego można będzie dojść bezpośrednio z osiedla. Naprzeciwko znajduje się mały park handlowy oraz market spożywczy, a także dogodny wyjazd na drogę S7 w kierunku Gdańska, w pobliżu zlokalizowane są przystanki komunikacji miejskiej – wylicza Ryszard Mytych.
       Z drugiej strony blisko stąd do rozległego parku Modrzewie, w którym szczególnie latem można korzystać z różnych atrakcji. Jeśli ktoś pokusi się o dalszą wycieczkę, to z tego punktu łatwo dojedzie nad Zalew Wiślany, a dalej na Wysoczyznę Elbląską, która jest prawdziwym przyrodniczym rajem. Wystarczy, że będzie jechał prosto. Natomiast w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla znajduje mały park, z okazałymi, starymi drzewami.

  Wizualizacji osiedla "Elbląski Zdrój"
Wizualizacji osiedla "Elbląski Zdrój"


       - W sprzedaży są jeszcze mieszkania, głównie dwupokojowe – dodaje Ryszard Mytych i podkreśla: - Mamy doświadczenie na rynku deweloperskim, funkcjonujemy na nim od 29 lat i zawsze wywiązujemy się z terminów. Utrzymujemy je bezwzględnie, pomimo rosnących kosztów materiałów oraz pracy, gdyż doskonale rozumiemy, że jakiekolwiek opóźnienia działają na niekorzyść lokatorów.
      
       Mieszkanie musi być skończone na czas
      
Przykładem udanej inwestycji, realizowanej przez ZUB Mytych może być Brama na Modrzewinę. Świetnie zlokalizowana, z jednej strony blisko terenów zielonych, a z drugiej otwarta na miasto, w pobliżu centrum handlowego, przystanków oraz dróg wylotowych, okazała się pomysłem trafionym i dobrze przyjętym. Jej ostatnim etapem był ośmiokondygnacyjny budynek D, który został już ukończony.
       - Złożyliśmy już wniosek o użytkowanie, w najbliższym czasie zaczniemy podpisywać akty notarialne z właścicielami – mówi Ryszard Mytych.
       Świetnym pomysłem była także budowa osiedla przy ul. Dworcowej w Nowym Dworze Gdańskim, które dla wielu osób jest szansą na własne, całkowicie nowe "M". Położone pomiędzy Elblągiem a Gdańskiem, bardzo dobrze skomunikowane z oba miastami, odznacza się funkcjonalnymi, dwu- i trzypokojowymi mieszkaniami. Budowę drugiego budynku rozpoczęto jesienią 2018 r. Zakończyła się ona zgodnie z terminem, pomimo pewnych trudności panujących na rynku deweloperskim.
       - 30 sierpnia przekazujemy klucze do mieszkań oraz rozpoczynamy budowę trzeciego budynku – dodał Ryszard Mytych.

Zainteresowani mogą kontaktować się z Zakładem Usług Budowlanych "Mytych" pod numerem 55 611 01 85, więcej szczegółów na stronie www.mytych.pl
      
      
----- artykuł promocyjny -----
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej