UWAGA!

Pętla Żuławska i Zalew Wiślany na ekranie

 
Elbląg, Pętla Żuławska i Zalew Wiślany na ekranie
fot. arch. Witold Sadowski

TVP Polonia od 2011 roku realizuje „Błękitne wakacje” - cykl programów promujących wakacyjny, aktywny wypoczynek nad wodą. Program jest doskonałym poradnikiem dla osób, które już uprawiają sporty wodne, którzy poszukują pomysłu na wspaniałe hobby jak również dla tych którzy chcieliby odkryć nowe miejsca na żeglarskiej mapie Polski.

W programie prezentowane są także najważniejsze imprezy, regaty, wyścigi, zawody sportowe związane z wodą.
       - Od początku współpracujemy z realizatorami programu dla promocji walorów zalewu Wiślanego - mówi Jerzy Wcisła, dyrektor elbląskiego Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Wojewodztwa warmińsko-Mazurskiego. - Już w najbliższym czasie ukaże się film promujący Pętlę Żuławską, a w szczególności Zalew Wiślany.
       Film o Pętli Żuławskiej będzie prezentowany wielokrotnie, w wielu stacjach telewizyjnych. Premierowe emisje można będzie obejrzeć w TVP Polonia 1 sierpnia o godz. 13.30, 2 siernia o godz. 8.00 i 3 sierpnia o godz. 16.30.
       Kilka telewizji regionalnych także zapowiedziało emisję filmu, np. TVP Olsztym pokaże film 4 (wtorek) i 7 (piątek) sierpnia, TVP Gdańsk – 9 sierpnia (niedziela), TVP Bydgoszcz – 7 (piątek) i 9 (niedziela) sierpnia i TVP Białystok 7 sierpnia.
       - Nie mam wątpliwości, że to dobry sposób na promocję naszych walorów wodniackich. Po wczesniejszych filmach pokazanych w tym cyklu, zarówno my, jak i np. samorządy nadzalewowe otrzymywaliśmy sporo sygnałów i pytań, z różnych stron Polski, a nawet z Kanady – dodaje Jerzy Wcisła.
Biuro Regionalne Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Znowu się zaczyna autoreklama przed wyborami, tym razem już POdziękujemy temu Panu. ..
 • Jak zwał tak zwał, ale w ogólnopolskiej telewizji nieczęsto promują nasz region. A tu przez 20 minut reklamowali Zalew Wiślany i Pętlę Żuławską, regaty w Nowej Pasłęce i Krynicy Morskiej. Brawo - dobrze, że ktoś potrafi pokazać, że turyści maja po co do nas przyjeżdżać!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  homohomini(2015-08-01)
 • Właśnie prezentowany jest w telewizjach ogólnopolskich inny film bardziej związany z naszym regionem. Jest przedstawiony i Elbląg i okolice. Premiera była dzisiaj rano, a powtórka: 08.08.2015 r. godz. 13:30 na kanale TVP Historia. Są elbląscy wikingowie, trochę historii, Zalew Wiślany, Nadbrzeże, Suchacz, Tolkmicko, Frombork, jez. Drużno i inne razem około 30 minut. "Zgodnie z założeniami projektu „Z naturą na co dzień” powstałe w ramach przedsięwzięcia filmy dokumentalne o możliwościach rozwoju turystyki na terenach Natura 2000 wzdłuż Międzynarodowej Drogi Wodnej E-70 będą emitowane niebawem na antenie ogólnopolskiej TVP Historia. Zaplanowano emisje premierowe oraz powtórkowe cyklu. Planowana jest emisja filmów na innych kanałach ogólnopolskich TVP S. A. m. in. na TVP Regionalna i TVP Polonia. Po emisjach telewizyjnych filmy dostępne będą online na naszej stronie internetowej. "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  PiterN.(2015-08-02)
 • i znów ten Wcisła, zabierzcie go już!
Reklama