UWAGA!

PFR- urzędy skarbowe ułatwiają nam życie

 Elbląg, grafika nadesłana
grafika nadesłana

Podobnie jak w rok temu, od 16 marca administracja podatkowa udostępni podatnikom składającym PIT-37 usługę wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (tzw. PFR – pre-filed tax return). Dodatkowo PFR obejmie w tym roku zeznanie PIT-38 za rok 2015.

Usługa będzie dostępna na Portalu Podatkowym . Mogą z niej skorzystać zarówno osoby rozliczające się indywidualnie, jak i wspólnie z małżonkiem oraz rodzice samotnie wychowujący dzieci.
       Dzięki PFR nie musimy sami wypełniać swojego zeznania podatkowego danymi z posiadanych PIT-ów (PIT-11, PIT-8C czy PIT-R), które dostaliśmy od płatników, np. od pracodawcy, a także informacji od organów rentowych: PIT-40A/11A. Na Portalu Podatkowym znajdziemy oprócz PIT-37 również PIT-38, dotyczący rozliczenia przychodów z kapitałów pieniężnych, z danymi częściowo wprowadzonymi już przez urząd skarbowy.
       Po pobraniu PFR pozostaje nam tylko zweryfikować zawarte w nim dane, uzupełnić o ulgi i odliczenia, jeśli z nich korzystamy, oraz przekazać 1% na OPP. I gotowe, można wysłać. Składanie zeznań podatkowych jeszcze nigdy nie było tak proste. PFR pozwala nie tylko uniknąć błędów związanych z przepisywaniem danych z informacji od płatników. To także wygoda, prostota i oszczędność czasu i pieniędzy.
       Potwierdzeniem rozliczenia się z wykorzystaniem PFR jest, tak samo jak w przypadku e-Deklaracji, UPO (Urzędowe Poświadczenie Odbioru), które stanowi dowód poprawnego złożenia zeznania elektronicznego.
       Oczywiście PRF to dodatkowa pomoc i propozycja, z której warto skorzystać – do czego wszystkich gorąca zachęcamy! Dla tradycjonalistów cały czas dostępne są dotychczasowe metody rozliczenia – drogą elektroniczną przez system e-Deklaracje lub papierowo.
      
Aneta Dziemidowicz, Urząd Skarbowy w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama