UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pięć komitetów znajdzie się w Radzie Miejskiej?

 
Elbląg, (il. AK)
(il. AK)

PiS przed PO z dużą przewagą nad resztą komitetów – tak wyborczą czołówkę w Elblągu prognozuje znany socjopolitolog Marcin Palade. Z badań jego firmy wynika, że do Rady Miejskiej dostaną się także SLD Lewica Razem, Obywatelski Elbląg i komitet Witolda Wróblewskiego.

Kilka dni temu prezentowaliśmy wyniki badań ankietowych dotyczących głosowania na kandydatów na prezydenta miasta. Dzisiaj przyszedł czas na prezentację poparcia dla poszczególnych komitetów. To wyniki sondażu, przeprowadzonego przez firmę ABDM Marcina Palade, na reprezentatywnej pod względem płci, wieku, wykształcenia i miejsca zamieszkania próbie 402 dorosłych mieszkańców Elbląga deklarujących udział w wyborach. Wyniki sondażu nie uwzględniają deklaracji osób niezdecydowanych.
       Z sondażu wynika, że pierwsze miejsce wyborach może zająć koalicyjny komitet PiS, Solidarna Polska i Polska Razem Jarosława Gowina (35,5 proc.), drugie miejsce – PO (26,5 proc.), a trzecie SLD Lewica Razem (11 proc.). Próg wyborczy, dający szanse na mandaty w Radzie Miejskiej, powinny także przekroczyć Obywatelski Elbląg (8 proc.) i Komitet Witolda Wróblewskiego (7,5 proc.). Blisko progu znalazły się Elbląska Koalicja Obywatelska (4 proc.), Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke (4 proc.) i Elblążanie Razem (3,5 proc.).
       ABDM przygotował także swoją prognozę na temat wyników czterech kandydatów na prezydenta miasta. Jerzy Wilk zdaniem firmy badawczej ma szansę na wynik między 41,5 a 50,5 proc. głosów; Witold Wróblewski na poparcie od 16 do 25 proc.; Edmund Szwed na wynik od 9,5 do 17,5 proc.; a Janusz Nowak za popacie od 5,5 do 13,5 proc. głosów.
       Deklarowana przez ankietowanych frekwencja wyniosła 44 proc., prognozowana przez firmę ABDM od 39 do 44 procent.
oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama