UWAGA!

Pięć komitetów znajdzie się w Radzie Miejskiej?

 
Elbląg, (il. AK)
(il. AK)

PiS przed PO z dużą przewagą nad resztą komitetów – tak wyborczą czołówkę w Elblągu prognozuje znany socjopolitolog Marcin Palade. Z badań jego firmy wynika, że do Rady Miejskiej dostaną się także SLD Lewica Razem, Obywatelski Elbląg i komitet Witolda Wróblewskiego.

Kilka dni temu prezentowaliśmy wyniki badań ankietowych dotyczących głosowania na kandydatów na prezydenta miasta. Dzisiaj przyszedł czas na prezentację poparcia dla poszczególnych komitetów. To wyniki sondażu, przeprowadzonego przez firmę ABDM Marcina Palade, na reprezentatywnej pod względem płci, wieku, wykształcenia i miejsca zamieszkania próbie 402 dorosłych mieszkańców Elbląga deklarujących udział w wyborach. Wyniki sondażu nie uwzględniają deklaracji osób niezdecydowanych.
       Z sondażu wynika, że pierwsze miejsce wyborach może zająć koalicyjny komitet PiS, Solidarna Polska i Polska Razem Jarosława Gowina (35,5 proc.), drugie miejsce – PO (26,5 proc.), a trzecie SLD Lewica Razem (11 proc.). Próg wyborczy, dający szanse na mandaty w Radzie Miejskiej, powinny także przekroczyć Obywatelski Elbląg (8 proc.) i Komitet Witolda Wróblewskiego (7,5 proc.). Blisko progu znalazły się Elbląska Koalicja Obywatelska (4 proc.), Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke (4 proc.) i Elblążanie Razem (3,5 proc.).
       ABDM przygotował także swoją prognozę na temat wyników czterech kandydatów na prezydenta miasta. Jerzy Wilk zdaniem firmy badawczej ma szansę na wynik między 41,5 a 50,5 proc. głosów; Witold Wróblewski na poparcie od 16 do 25 proc.; Edmund Szwed na wynik od 9,5 do 17,5 proc.; a Janusz Nowak za popacie od 5,5 do 13,5 proc. głosów.
       Deklarowana przez ankietowanych frekwencja wyniosła 44 proc., prognozowana przez firmę ABDM od 39 do 44 procent.
oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama