UWAGA!

Pięć wahadeł na Mierzei Wiślanej

 Elbląg, Remont drogi nr 501,
Remont drogi nr 501, fot. arch. firmy Budimex

Trwa remont drogi wojewódzkiej nr 501, która została zniszczona podczas budowy przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Jak informuje wykonawca obecnie funkcjonuje pięć „wahadeł”. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Droga wojewódzka 501 łączy Gdańsk i Stegnę z Krynicą Morską. Zwłaszcza w sezonie letnim jest ona bardzo obciążona ruchem. - Została zniszczona podczas budowy przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Ciężki sprzęt, ciężarówki z dostawami materiałów budowlanych rozjeździły trasę. Samorządowcy wielokrotnie zgłaszali nam potrzebę naprawy - mówił w rozmowie z nami Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego w listopadzie ubiegłego roku

Prace remontowe obejmą łącznie 17,2 km drogi. Podzielono je na cztery etapy. 29 stycznia wykonawca, czyli firma Budimex, wznowił prace po zimie. - Po naturalnym spowolnieniu prac w sezonie zimowym, wynikającym z warunków atmosferycznych wykonawca przebudowy drogi wojewódzkiej nr 501 Stegna-Krynica Morska otworzył szeroki front robót. Obecnie wykonywane są m. in. prace brukarskie, prowadzone są rozbiórki drogi i wykonywane podbudowy. Trwają także prace przy budowie kanalizacji deszczowej. Na przełomie marca i kwietnia planowane są prace bitumiczne przy nawierzchni – informuje firma Budimex.

Prace wiążą się z utrudnieniami dla kierowców. Obecnie funkcjonuje pięć wahadeł: w Sztutowie między ulicą Przemysłową i ulicą Krótką, w Sztutowie od Polo Marketu do końca miejscowości, w lesie przed Kątami Rybackimi do ul. Akacjowej, w Kątach Rybackich i od Kątów Rybackich w kierunku Skowronków.

- Harmonogram robót zakłada maksymalizację pracy w okresie przed wakacjami i obecność na placu budowy pięciu wahadeł. Natomiast w okresie wakacyjnym będą funkcjonowały dwa lub maksymalnie trzy wahadła – informuje firma Budimex.

W okresach świątecznych tymczasowa organizacja ruchu ma wyglądać następująco:

  • Wielkanoc (30.03-1.04.2024 r.) - pięć wahadeł,
  • majówka (1-05.05.2024 r.) - cztery wahadła,
  • Boże Ciało (30.05.-2.06.2024 r.) - dwa wahadła,
  • Święto Wojska Polskiego (15-18.08.2024 r.) - jedno wahadło.

- W wakacje ruch na wahadłach będzie sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej sterowanej przez uprawnionych pracowników wykonawcy - informuje firma Budimex.

daw

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama