UWAGA!

Piechotą od morza do Tatr, by pomóc sparaliżowanej Marysi

 Elbląg, Piechotą od morza do Tatr, by pomóc sparaliżowanej Marysi
Fot. nadesłana

Elblążanin, szer. Radosław Adamowski, żołnierz 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, bierze udział w nie lada wyprawie. Wraz z kolegą maszeruje przez całą Polskę - znad wybrzeży Bałtyku aż w Tatry.

Mężczyźni wyruszyli 30 maja z Jastrzębiej Góry. Koniec wędrówki wyznaczony został nad tatrzańskim Morskim Okiem, gdzie planują dotrzeć 14 czerwca. W dwa tygodnie zamierzają więc pokonać 720 kilometrów, co oznacza niemal 50 kilometrowy marsz każdego dnia. Wyzwanie, którego się podjęli jest ogromnym wysiłkiem fizycznym i psychicznym, ale przede wszystkim przyświeca mu szczytny cel. Śmiałkowie maszerują, by zbierać pieniądze na rehabilitację Marysi, sportowca i żołnierza, która uległa wypadkowi.

  Elbląg, Marysia,
Marysia, fot. nadesłana

Marysia ma 24 lata, jest sportowcem i żołnierzem Rzeczypospolitej Polskiej. Jako była sztangistka i brązowa medalistka mistrzostw Europy do lat 17, reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata w Peru, pokazując ducha walki i patriotyzmu. 25 marca 2024 roku dziewczyna uległa tragicznemu wypadkowi, który spowodował paraliż od pasa w dół. Marysia potrzebuje wsparcia, aby kontynuować rehabilitację i przystosować się do nowej rzeczywistości. Każda złotówka przybliża ją do odzyskania samodzielności i realizacji nowych marzeń.

- Ten wyjątkowy marsz dedykujemy Marysi - niezłomnemu żołnierzowi i wybitnej sportsmence, która niestety uległa ciężkiemu wypadkowi. Pragniemy wspierać ją w powrocie do zdrowia, dlatego zachęcamy do dołożenia swojej własnej cegiełki na jej rehabilitację – mówi szer. Adamowski.

Radosław Adamowski to elblążanin, który służy w 71 Batalionie Lekkiej Piechoty w Malborku. W osiągnięciu założonego celu z pewnością pomoże mu kondycja fizyczną, którą na co dzień doskonali trenując tajski boks w jednym z gdyńskim klubów oraz prowadząc zajęcia we własnym klubie w rodzinnym mieście. Jego pasją jest strzelectwo bojowe oraz wspinaczka.

Zachęcamy do udzielenia pomocy Marysi, dokładając swoją cegiełkę na stronie zrzutka.pl i trzymamy kciuki za pomorskiego Terytorialsa i jego kolegę!

autor: kpt. Tomasz Klucznik, oficer prasowy 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama