UWAGA!

Pięćset rowerów w drodze na Żuławy

 
Elbląg, Tak wyglądał start przed rokiem
Tak wyglądał start przed rokiem

W niedzielę 8 września odbędzie się już po raz siódmy rajd rowerowy „Z Fidelitas po zdrowie”. Trasa rajdu wiedzie tym razem nie przez Wysoczyznę Elbląską, a przez Żuławy Wiślane – rajd będzie miał bardziej rekreacyjny charakter. Organizatorzy spodziewają się aż pięciuset uczestników, lista uczestników jest wciąż otwarta.

Rozmawiamy ze Zbigniewem Fiedorowiczem, prezesem Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Onkologii w Elblągu, zastępcą ordynatora Oddziału Chirurgii Onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.
      
       Piotr Derlukiewicz: – Siódmy rok rajdu i dość istotna zmiana.
      
Zbigniew Fiedorowicz: – Postanowiliśmy zmienić trasę rajdu. Dotychczas odbywał się po Wysoczyźnie Elbląskiej, trudny teren sprawiał, że część uczestników traktowała rajd jak wyścig. W tym roku będzie to rajd typowo rekreacyjny rajd, wychodzimy na teren Żuław, pojedziemy w kierunku jeziora Drużno.
      
       – A bardziej szczegółowo?
      
– Cała grupa rowerzystów z punktu startu, którym tradycyjnie jest Plac Kazimierza Jagiellończyka, zostanie wyprowadzona przez policję do drogi na Raczki Elbląskie, tę część trasy przejedziemy w asyście policji i pilotów. Od zakrętu na Raczki pojedziemy według zasad ruchu drogowego, drogą na Markusy. Skręcimy w kierunku wsi Węgle i jeziora Drużno, dojedziemy do Krzewska, gdzie będzie przystanek i krótka pogawędka na temat okolicy i historii Żuław. Stąd wyruszymy w drogę powrotną do miejsca zbiórki wszystkich uczestników już w Elblągu, przy dawnym ZAS-ie. Ponownie utworzymy zwartą kolumnę i w asyście policji pojedziemy do Bażantarni, gdzie rozpocznie się tradycyjny piknik.
      
       – Ścigania nie będzie?
      
– Jako że nie będzie premiowana kolejność przybycia na miejsce zbiórki, więc nie będzie żadnej formuły wyścigu. Taką przynajmniej mamy nadzieję.
      
       – Można się jeszcze zgłaszać na rajd?
      
– Tak. Na stronie www.fidelitas.bransat.pl lub fax – nr 55 232 42 32. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie naszym rajdem jesteśmy wprawdzie zmuszeni do ograniczenia liczby uczestników do pięciuset, ale niewielka liczba wolnych miejsc jeszcze jest – zdecyduje kolejność zgłoszeń. Raczej nie przewidujemy zapisów na starcie rajdu. Rajd ma formułę otwartą, jednak nie chcemy, żeby lista uczestników była poszerzana w nieskończoność, ze względów bezpieczeństwa. Spodziewamy się maksymalnie 500 uczestników, a to jest już problem, żeby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo na drodze.
      
       – Piknik po rajdzie tradycyjnie – w Bażantarni przy wiacie „Margitka”?
      
– Jak co roku, rozpocznie się około godz. 14.40. Podczas pikniku do wylosowania wśród wszystkich uczestników rajdu będą nagrody, główną nagrodą jest rower. Każdego uczestnika rajdu uhonorujemy też symbolicznym medalem. Przy okazji chcielibyśmy bardzo podziękować wiernym sponsorom, którzy co roku nas wspierają, to Browar w Elblągu, PKS Elbląg, „Stolpłyt”, sklep rowerowy „Neksus”, w tym roku po raz pierwszy stowarzyszenie „EL aktywni”.
      
       – Celem rajdu Fidelitas jest promocja zdrowia, zdrowego trybu życia. Czy przez te siedem lat coś się w tej materii zmieniło?
      
– Gdy zaczynaliśmy przed siedmiu laty, takich imprez w Elblągu było mało. W tej chwili wpisujemy się w kalendarz wielu imprez, widać coraz większą chęć społeczeństwa do brania udziału w takich imprezach. Nasza była jedną z pierwszych, która promowała zdrowy styl życia poprzez ruch. W tej chwili bardzo wielu elblążan jeździ na rowerze, biega – to widać na co dzień. Nasze założenie sprzed wielu lat spełnia się.
      
       VII Rajd Rowerowy „Z Fidelitas po zdrowie”
      
Organizuje go Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Onkologii w Elblągu „Fidelitas” i Komenda Miejska Policji. Odbędzie się w niedzielę 8 września.
       – Zbiórka uczestników od godz. 10 na Placu Kazimierza Jagiellończyka, start o godz. 11.
       – Zakończenie rajdu o godz. 14.40 na polanie w Bażantarni.
       – Długość trasy – 37 km.
       – Udział w rajdzie wymaga wcześniejszego zgłoszenia na stronie www.fidelitas.bransat.pl, tel. 55 239 59 61. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz Pesel lub datę urodzenia.
       – Uczestnicy rajdu zobowiązani są do opłaty wpisowej w wysokości 10 zł z wyjątkiem dzieci i młodzieży do lat 19.
       – Organizatorzy rajdu proszą o zabranie ze sobą na start potwierdzenia wpłaty wpisowego.
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • rowerzystow wiecej niz widowni na hali
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  4
  czytając_mysli(2013-09-04)
 • 500 uczestników z tym, że dzieci i młodzież do 19stego roku życia nie płaci, więc to nie jest 5tys zł- wystarczy czytać dokładnie. ..
 • 10zł to nie majątek, a frajda niesamowita, może sam/sama ruszysz swoje 4litery z przed PC i przekonasz? :-) Odliczając dzieci i młodzież nie wyjdzie 5 tys zł :-P
 • rok temu tez mialo ni byc scigania, a najszybsi dostali nagrody; p tym razem konkurencja do ścigania bedzie mniejsza, bo tego samego dnia jest CykloGdynia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  ejnoejejno(2013-09-04)
 • Organizator wyraźnie zastrzega że nie będzie premiowana kolejność więc sprawa ścigania jest jasna, a co do tych 10 zł to życzę powodzenia temu kto za te pieniądze w jakiejkolwiek knajpie elbląskiej kupi bigos, kiełbasę z grilla + piwo do tego, tak więc przestańcie pisać bzdury o opłatach, jak ci żal d. .. pe ściska to nie startuj, nie płać i nie biadol tu.
 • Cenna inicjatywa, wielki wysiłek ze strony organizatorów, za który należą się podziękowania. A ten malkontent od pierwszego wpisu to chyba nic w życiu nie zrobił/ zorganizował, bo zupełnie nie ma pojęcia co, ile kosztuje.
 • Dlaczego tak późno została podana informacjia o rajdzie? Ale jest już lepiej, zawsze pyło info. że już się odbyła impreza. Dziękuję łaskawcom.
 • Info o rajdzie jest na stronie fidelitasu od kilku tygodni, na rowerowym forum również piszą o tym od kilku tygodni ale cóż najlepiej siedzieć i czekać aż ktoś na tacy przyniesie
 • Jeśli myśliwska to organizuje, to życzę smacznego. Na Ergonomiczną dali kiełbasy po których żołądek się wywracał.
 • kto chce może uczestniczyć bez zapisywania się, a kiełbasę można zabrać ze sobą. ja tak robię co roku i jestem zadowolony z tego że jest coś takiego organizowane.
 • Ściganie się, zawsze będzie. Ale mi to nie przeszkadza, przecież ja nie muszę się ścigać i być pierwszy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Turystka(2013-09-07)
Reklama