UWAGA!

Piekarska i Wenderlich dla Nowaka

  Elbląg, Piekarska i Wenderlich dla Nowaka
(fot. WS)

Janusz Nowak to ktoś, kto się nie wadzi i nie wchodzi w zbędne konflikty, słynie z pracy dla Elbląga, z tego znają go mieszkańcy i myślę, że jego kompetencje już wkrótce służyć będą Elblągowi – tak o kandydacie SLD na prezydenta mówił dziś wicemarszałek sejmu Jerzy Wenderlich, który przyjechał wspierać Nowaka razem z Katarzyną Piekarską.

Dzisiejsi goście – jak to przy tego typu wizytach bywa – opowiadali dziennikarzom przede wszystkim o zaletach Nowaka.
       – Janusz Nowak to naprawdę niezwykle kompetentna osoba, dlatego, że z jednej strony jest niezwykle sprawnym menadżerem, a prezydent miasta musi być sprawnym menadżerem – podkreślała Katarzyna Piekarska – ale z drugiej strony musi mieć społeczną optykę i widzieć problemy szerzej niż tylko z perspektywy cyfr i liczb. On łączy w sobie i tę optykę społeczną i umiejętność dobrego zarządzania miastem. To, co wyróżnia jego program od innych programów to to, że jest tam dużo konkretów. Nie ma takich obiecanek, o których wiadomo, że nie da się ich spełnić. To program, który będzie można zrealizować dosyć szybko, a znając zaangażowanie i power wewnętrzny kandydata, myślę, że ten program zostanie zrealizowany.
       Katarzyna Piekarska zachwalała program wyborczy Janusza Nowaka, komplementowała też kandydatki SLD na radne.
       – Cieszę się, że w tym programie znalazły się takie punkty, które są bliskie temu, czym zajmuję się od wielu lat, czyli postawienie na żłobki, na przedszkola, na edukację, na praktyczną naukę zawodu – wyliczała. – To jest niezmiernie ważne, żeby postawić na to najmłodsze pokolenie, na dobrą edukację. Chciałam podkreślić, że wybieramy fantastycznego człowieka na prezydenta Elbląga, ale wybieramy też fantastyczne kobiety. Ja się cieszę, że z naszej listy kandyduje na radne dużo świetnych pań.
       Jerzy Wenderlich starał się zachować równowagę pochwał dla obu płci: – Kobiety są bardziej lojalne w polityce, a więc podpisuję się pod postulatem, żeby kobiet było więcej w polityce, tylko oczekiwałbym od Katarzyny, żeby pamiętała też o mężczyznach. Wśród kandydatów są też mężczyźni – kompetentni i potrafiący wypełniać aspiracje mieszkańców Elbląga tak, jak kobiety. Czyli kobieco-męski elbląski team pod kierunkiem Janusza Nowaka.
      

 


       Dziennikarze zapytali warszawskich polityków, czy Elbląg jest sondażem poparcia przed wyborami, które nas czekają w przyszłym roku.
       – Gdybyśmy mieli do tego przyłożyć tonację polityczną, to takich interpretacji nie unikniemy – mówił Wenderlich. – W tych wyborach odżywa nadzieja, dlatego politycy przyjeżdżają tutaj, aby tę nadzieję wesprzeć. A my jako przedstawiciele SLD mamy większe ku temu powody, bo mamy kandydata, który cieszy się największym poparciem [powołał się tu na wyniki sondażu prezentowanego przez TVN 24 – red.].
       Na jutro zapowiedział swój przyjazd przewodniczący SLD Leszek Miller.
      
      

Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • powołał się tu na wyniki JAKIŚ sondaży w internecie – red. " nie. .. portel WCALE nie jest stronniczy :D nie jakiś, tylko konkretnych sondaży, które zostały przeprowadzone. może tak trochę mniej obnoszenia się ze swoimi poglądami, panie dziennikarzu (który z zasady i wg dziennikarskiej etyki powinien być bezstronny)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  3
  bezpartyjna_01(2013-06-20)
 • Janusz Nowak jest najbardziej merytorycznym i kompetentnym kandydatem na prezydenta. Głos oddany na niego na pewno nie będzie głosem zmarnowanym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  14
  LewicaJestTrendy(2013-06-20)
 • Panie Piotrze-wypada to wiedzieć-wyniki są z TVN 24,nie wiem, czy zleciło, czy przeprowadzało-ale fakty to fakt. - niestety, nie Gelert, tylko NOWAK
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  5
  wyborcaświadomy(2013-06-20)
 • Boże broń nas przed Mańkutem!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  0
  ssllddwon(2013-06-20)
 • Sondaży w internecie jest mnóstwo, w każdym prowadzi ktoś inny. Przeprowadzane są na tak małej próbie badawczej, że ich wiarygodność jest znikoma. W sondażu "Uważam rze" prowadzi Wilk. Czytanie ze zrozumieniem się kłania, to pan Wenderlich powołał się na sondaże w internecie - redaktor zacytował jego słowa. Trochę mniej zacietrzewienia. Akurat na PortElu żadne ugrupowanie nie jest faworyzowane. I może dlatego wszyscy maja pretensje, bo obiektywizm dla nich oznacza opowiedzenie się po naszej stronie.
 • Nie wadzi i nie pomaga, nie wchodzi w konflikty, bo nie miał swojego zdania, szczególnie kiedy był Przewodniczacym Rady, tam powinien zabłysnać, kto pamieta Pana Nowaka. .. .nikt
 • Tylko nie komuchy. I palikoty. Chętnie zagłosowałbym na Balbuzę bo uważam go za jednego z lepszych kandydatów ale jednocześnie obawiam się że zdobędzie mało głosów.
 • Im więcej Ciebie tym mniej. .. .. Tracicie na wizerunku z Panem Mańkutem. .. ..
 • Miejsc pracy niestety ubywa i ludzi też. Mam dwóch synów, jeden w Irlandii, drugi kończy studia w Gdańsku i raczej nie zostanie w Elblągu, jego koledzy również. Kto ma wypracować wpływy do budżetu. Słyszę jednak od kandydatów zwłaszcza tych również na etatach budżetówki, że będzie tak pięknie. Gdzie te miejsca pracy przy zapaści jaka panuje w Elblągu. , Sprywatyzowano szereg firm po których został nikły ślad lub ich wcale nie ma. Za to powierzchnie marketów się rozrastają zabierając miejsca pracy(wyliczono że w miejsce 5 miejsc pracy w drobnym handlu wielki market tworzy tylko 1 miejsce pracy). Galerie handlowe uśpiły też starówkę, bo ludzie idą do marketów i tam spędzaj czas. Może warto poprzeć zakaz handlu w dni wole, tj niedziele i odżyją na nowo kafejki, bary na starówce. Niestety gospodarka to naczynia połączone a politycy myślą że rządzą tylko kadencje i kwitują "to nie ja tylko inni".
 • Nie wierzcie nikomu z PO PiS PSL SLD SP PJN. .. ci goście dostają rozkazy prosto z "Bilderberg meeting" i są pieskami na łańcuchach korporacji. Metoda liczenia głosów w Polsce (tak, ku zapewne waszemu zaskoczeniu, jest coś takiego) - metoda d'Hondta - matematycznie promuje tylko duże partie. Innymi słowy - z grubsza ma być jak jest, i wiele się nie zmieni. Każda partia, która NIC NIE MÓWI o demokracji bezpośredniej / uczestniczącej, Jednomandatowych Okręgach Wyborczych - to partia populistyczna, której zależy tylko na utrzymaniu się u/przy władzy (obojętnie - jako rządzący czy opozycja - w następnej kadencji zamienią się miejscami i dalej będą się bawić naszym kosztem) - te populistyczne partie, to wszystkie obecnie liczące się na polskiej scene politycznej. Popatrzcie sobie na USTAWY, które przeszły głosowane przez obojętnie jaką partię (Traktat Lizboński, ACTA, GMO. .) - każda partia głosuje na co trzeba, kiedy trzeba - bez względu na literki i kolorki w ich logach. Trzeba być półgłówkiem, żeby wierzyć w takie tanie spektakle. .. im prędzej wyłączycie mass-media, tym lepiej dla was. Szukajcie wolnych, niezależnych, oddolnych mediów (wolne media, indymedia, niezależnatelewizja. pl itd. itp. ). kropka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  AspartamE951(2013-06-21)
 • Gdybym chciała wygrać wybory to co: - zdjęcie z Mańkutem to nie jest dobry pomysł
 • Chciałem głosować na Nowaka ale Mańkut nie, chyba zrezygnuję. On tylko psuje wizerunek. Wszędzie się pcha.
Reklama