UWAGA!

Pielgrzymka receptą na szczęście

Przed nimi 500 kilometrów codziennego marszu. Przez kilkanaście dni będą przemierzać Polskę, by 11 sierpnia dotrzeć na Jasną Górę. To już XXIII Elbląska Pielgrzymka Piesza, która dzisiaj wyruszyła spod katedry.

W pielgrzymce bierze udział około 250 pątników z samego Elbląga. W tym roku przyświeca im hasło „wybierz Boga-szczęście gratis”. Po to szczęście będą iść pieszo przez 15 dni. Każdy z nich, niezależnie od wieku, niesie w sercu intencje, które dają siłę do dalszego marszu.
       - Idę drugi raz, to jest niesamowite przeżycie. Jak raz już tego doświadczysz, to musisz spróbować kolejny raz – przyznaje Zuzanna z grupy Salwator-Redemptor.
       Aby pielgrzymi cało i zdrowo mogli dotrzeć do celu, czuwa nad nimi cały sztab ludzi. - Moimi prawymi dłońmi jest główny pilot i główny kwatermistrz. Pilotaż odpowiada za wszystko, co dzieje się na trasie. Natomiast kwatermistrzostwo odpowiada za to, co dzieje się na postojach, na noclegach. Żebyśmy mieli co jeść, żebyśmy mieli gdzie spać – opowiada ks. Waldemar Maliszewski, kierownik pielgrzymki. - Mamy swój ambulans, pielęgniarki, lekarzy. Mamy służby, które sprzątają, a także pocztowe. Mamy wiele służb po to, aby ludziom szło się bezpiecznie
       Pielgrzymi do pokonania mają prawie 500 kilometrów, 11 sierpnia dotrą na Jasną Górę.
      
       Zobacz materiał Telewizji Elbląskiej, który prezentujemy obok. 
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama