UWAGA!

Pielgrzymuje młodzież

W sobotę o godzinie 6.00 rano spod elbląskiej Katedry św. Mikołaja wyruszy pielgrzymka młodzieży do Świętego Gaju. Mija 1008 lat od męczeńskiej śmierci św. Wojciecha. Od kilkunastu lat pielgrzymi właśnie 23 kwietnia wędrują do miejsca kaźni patrona Polski.

W pielgrzymce weźmie udział ponad 1200 osób z jedenastu elbląskich parafii. Do pątników po drodze dołączać będą pielgrzymi z podelbląskich miejscowości. Trasa pielgrzymki ma długość 31 kilometrów. Pielgrzymi spodziewani są w Świętym Gaju około godziny 14.00.
     - Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa Św. Mateusza "Przybyliśmy oddać mu pokłon" i są wprowadzeniem do Światowych Dni Młodzieży - tegorocznego spotkania papieża Benedykta XVI z młodymi ludźmi w Kolonii - powiedział ksiądz Grzegorz Królikowski
     W Świętym Gaju znajduje się Sanktuarium św. Wojciecha, ustanowione w 1986 roku. Tam odprawiona zostanie Msza święta. Przygotowano też koncert muzyczny.
     
     Zobacz także: "Spotkanie duszpasterzy"
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Nie chcę się czepiać, ale Święty Gaj jest jednym z kilku prawdopodobnych miejsc kaźni Świętego Wojciecha. A poza tym popieram takie akcje. Pielgrzymki to chyba jedyne zajęcia Polaków, kiedy się nie biją i nie kłócą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Brat_Albert(2005-04-22)
 • Brak pracy, brak perspektyw, brak świetlic i domów kultury (dla niezamożnych) i jedyna perspektywa czyli pielgrzymowanie. Z braku laku też rozrywka. Po co nam autostrady i przemysł Wystarczą szlaki pielgrzymkowe i relikwie. 2005 pielgrzymek na 2005-lecie. Rekordzista dostanie nowe buty.
 • Z tego co wiem to JPII stwierdził ze nie było św.Mikołaja.Jak to jest naprawdę?????????????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obserwatorr(2005-04-23)
 • obserwatorr ~ zapewnie wyczytałeś to w Jego orędziu (do prezydentów 7-państw europ.) gnieźnieńskim z1997r. pt. ŚW.WOJCIECH SYMBOLEM DUCHOWEJ JEDNOŚCI EUROPY
Reklama