UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pieniądze albo życie

Jutro pod Urzędem Marszałkowskim w Olsztynie, odbędzie się pikieta w sprawie przyszłorocznych pieniędzy na ochronę zdrowia.

Jak informuje Urząd Marszałkowski, w 2006 roku Narodowy Fundusz Zdrowia chce przekazać na Warmię i Mazury tyle samo pieniędzy, co w tym roku. Wobec m.in. wzrostu kosztów refundacji leków oznacza to, że na leczenie będzie realnie mniej pieniędzy. Władze regionu domagają się przekazania obiecanych już wcześniej 40 milionów złotych, dzięki którym przyszłoroczna pula na leczenie wzrosłaby w stosunku do bieżącego roku o około 3 procent. Jeśli obietnice nie zostaną dotrzymane, np. Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu straci 1,5 miliona złotych - tyle, ile wynoszą przychody jednego oddziału.
     - Chcemy poprzeć starania władz o potrzebne nam i pacjentom pieniądze, a jeśli będzie trzeba, nie poprzestaniemy na pikiecie - zapowiada dyrektorka szpitala wojewódzkiego, Elżbieta Gelert, jedna z założycielek Komitetu Obrony Praw Pacjentów Warmii i Mazur (komitet został powołany wczoraj; w jego skład wchodzą m.in. organizacje pracodawców ochrony zdrowia, związki zawodowe oraz samorządy: lekarski i pielęgniarski). - W grę wchodzi nawet to, że wraz z innymi placówkami nie przystąpimy do realizacji kontraktów.
     Urząd Marszałkowski szacuje, że jeśli województwo warmińsko-mazurskie nie otrzyma obiecanych 40 milionów złotych, kolejki pacjentów znacząco się wydłużą, wzrośnie zadłużenie placówek ochrony zdrowia i konieczne będą zwolnienia pracowników. Pikieta rozpocznie się o godz. 11.00.
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • oj rosną.. rosną szanse Pani kandydat..
 • do powyższego ... i straszno i smieszno ...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wyborca(2005-08-30)
 • No tak : jaka służba zdrowia takie pieniądze... raczej ich brak... a niezastanawiał się ktoś,żeby utworzyć prywatną służbe zdrowia ?? gdzie każdy Polak bedzie wiedział ile ma zgromadzonych środków na swoim "koncie", ile i za co płaci... hehe paranoja nic innego... co roku ten sam problem...
 • Służba zdrowia sama sobie jest winna istniejącą od tylu lat sytuacją. A pomysł ze stowarzyszeniem nie sposób odebrać inaczej - to tylko przedwyborcza gra.
 • Albo będę Dyrektorką za 15 tys. albo senatorem za 15 tys. Wszystko jedno!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wyborca(2005-09-01)
Reklama