UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pieniądze dla aktywnych wsi

Zakończył się nabór uzupełniający w corocznym konkursie „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla“. Wybrano dziewięć projektów inwestycyjnych, a wartość dofinansowania ich realizacji wynosi blisko 70 tys. zł.

- Na Warmii i Mazurach mamy już jeden konkurs z tradycjami, kierowany do mieszkańców wsi – „Czysta i piękna zagroda - estetyczna wieś”, ale ma on związek bardziej z zagospodarowaniem przestrzennym i porządkowaniem obejść wiejskich – mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. – Drugi konkurs ma na celu aktywizację wsi. Chcemy, żeby pobudził ludzi do wyjścia z domu, do organizowania się, do wspólnego działania na rzecz swojego środowiska lokalnego.
       Samorząd województwa w ramach tego konkursu dofinansowuje zadania w obszarze wyposażenia lub modernizacji placów zabaw, remontu obiektów rekreacyjnych, historycznych i stanowiących dziedzictwo kulturowe. Wspiera także działania z zakresu zagospodarowania przestrzeni publicznej, w tym centrów wsi, a także budowy lub modernizacji małej infrastruktury turystycznej, w szczególności miejsc wypoczynkowych.
       - Zachęcam do udziału w konkursie również dlatego, że sięganie po te środki może być niezłą nauką – dodaje marszałek Jacek Protas. - Poprawne napisanie wniosku o dofinansowanie w konkursie może być wstępem do późniejszego sięgania po fundusze unijne.
       Wśród wybranych projektów jest budowa wiaty drewnianej, utworzenie centrum spotkań w plenerze w Nowakowie, gm. Elbląg. Wartość całego projektu to blisko 21 tys. zł. Kwota dofinansowania: 8 tys. zł.
      
Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama