UWAGA!

Pieniądze na stadion wróciły do marszałka

Jeszcze nie została podjęta ostateczna decyzja w sprawie budowy nowego stadionu, ale jeśli nie znajdziemy tych dodatkowych 12 mln, to trzeba będzie wprowadzić w życie plan B – mówił w poniedziałek na konferencji prasowej prezydent Jerzy Wilk. Jak się okazuje, albo prezydent zwodził dziennikarzy, albo był niedoinformowany, bo już w piątek, 30 sierpnia, umowa pomiędzy elbląskim ratuszem a Urzędem Marszałkowskim dotycząca dofinansowania projektu budowy nowego stadionu została rozwiązana za porozumieniem stron. Plan B zatem już w zeszłym tygodniu raczej stał się planem A.

27 sierpnia 2013 roku beneficjent, czyli miasto Elbląg, pismem prezydenta Jerzego Wilka przedłożył Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Warmińsko-Mazurskiego będącemu Instytucją Zarządzającą Regionalnym Programem Operacyjnym Warmia i Mazur na lata 2007-2013, wniosek o rozwiązanie umowy, która w dniu 30 sierpnia 2013 została rozwiązana na zasadzie porozumienia stron. Plan B o którym prezydent Wilk mówił staje się zatem już raczej planem A”. A to oznacza długoletnią modernizację obecnego obiektu, realizowaną etapami. Plan B zakłada, że pierwszy etap prac ruszyłby prawdopodobnie wiosną przyszłego roku. W następnych latach obiekt wzbogacałby się o kolejne elementy jak podgrzewana murawa, oświetlenie i nowe trybuny. Modernizacja na chwilę obecną byłaby realizowana z miejskiej kasy, choć jak zapowiada wiceprezydent Janusz Hajdukowski w przyszłości można by było skorzystać z unijnych pieniędzy.
       Więcej wiadomości na stronie Telewizji Elbląskiej.
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • moim zdaniem ten basen to wilk niech sobie w dupe wsadzi wraz z ta cala banda balwanow z um
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31
  11
  antywilk(2013-09-03)
 • Proces likwidacji miasta rozpocząl się na dobre ELSIN BIS = Elbląg. Nie będzie stadionu i pływalni za to na pewno stanie pomnik Kaczyńskiego i powstanie kilka nowych parafii, żeby za rok trafić do szerszej ilości wiernych. Gratuluje wyboru buahahaha!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29
  9
  Kunegunda(2013-09-03)
 • mam taczke w piwnicy!jedziemy!!!
 • Przecież plan B nie ma nic wspólnego z planem A i takiej alternatywy nie było i nie ma. Plan B co najwyżej jest we śnie pana Wilka. Ale to już inna opowieść. A pieniądze unijne, przez brak profesjonalizmu pana Wilka - nie dla Elbląga.
 • Borzdyńska i Hajdukowski - ja pier. .. .:) piekne usmiechy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  4
  q46t3(2013-09-03)
 • Wilk i spółka za wszelką cenę nie chcą dopuścić do przejęcia władania miastem przez komisarza. Mamy kres wydatków przed progiem ustawowym. .. .. Miasto popada w stagnację. Lepiej nie będzie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  5
  ~okosaurona(2013-09-03)
 • "Z próżnego to i Salomon nie naleje"-mimo, że nie jestem za Wilkiem to jednak popieram, podjął odpowiednią decyzję odnośnie stadionu. Z całym szacunkiem do kibiców, jak macie to zróbcie zrzutę na 12,5 mln zł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  21
  Miiiii(2013-09-03)
 • Niech wrócą inteligentni ludzie tacy jak Nowaczyk, Kluge i Soja i niech zrobią porządek z tym tałatajstwem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  21
  43orwel(2013-09-03)
 • No cóż mocno ryzykuje. Może stracić wszystkie pieniądze. Szczerze mówiąc, nie wierzę że przygotują dobry wniosek.
 • Koleś oddaje 17 baniaków Olsztynowi bo nie ma kasy żeby dołożyć 12 baniaków na nowy stadion, a PiSowcy naiwniacy wierzą, że wyskrobie w budżecie kasę na nowy kryty basen i modernizację stadionu nie podając żadnych środków finansowania, liczac po cichu że ta kasa którą oddal wróci z powrotem do Elbląga. Tylko ograniczony umyslowo w to wierzy. Mariusz Lewandowski już może zacząc zbierać podpisy pod nowym referendum, bo Pan Wilk w kłamstwach niczym nie różni się od poprzedniego Nowaczyka, jest nawet gorszy bo do walki politycznej wykorzystał kościół organizując kampanię w parafiach przykościelnych. Sławne taśmy, całkowicie go dyskwalifikują jako człowieka wiarygodnego na obecny urząd. Z 300 mln długu stać to miasto co najwyżej na pomnik Kaczyńskiego na Placu Słowiańskim zamiast Hermanna von Balka. Te bajki co to opowiada od kilku dni to mógł zamiast życzeń wysłac dzieciom takich do 3 klasy podstawówki na rozpoczęcie roku szkolnego może by ktoś w nie uwierzył. To co wyprawia Pan Wolf to typowa gra na zwlokę aby spełnić zapowiedzi ze sławnych taśm "Idę tam na 5 lat", kieruje się prywatnym interesem, bo po 5 latach emeryturkę będzie miał calkiem spoko nie to co po ELSINIE. Choć trzeba przyznać, że cwaniactwo wycwiczył do perfekcji, uczył się od najlepszych w PiSie :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  5
  Jurand_zeSpychowa(2013-09-03)
 • Bo nie przygotują. Olsztyn wyłoni swój projekt, dadzą do tego z 15,20 baniek i to tam zrobią stadion. Wilk jesteś baranem. Oszukałeś wszystkich podczas tej konferencji. Tym że dobrze wiedziałeś że już w zeszłym tygodniu rozwiązano umowę i tym że nikogo nie będzie stać na dołożenie do projektu 4 baniek. Olsztyn cie tak wydyma że aż miło. Strzeliłeś sobie w stope. Nie dość że załatwiłeś sobie brak poparcia przy najbliższych wyborach to jeszcze przez swój krótki okres kadencji spieprzyłeś więcej niż naprawiłeś. Nosił wilk razy kilka poniesiemy WIlka.
 • a to kłamczuch
Reklama