UWAGA!

Pierwsze interpelacje w nowej kadencji

 Elbląg, Pierwsze interpelacje w nowej kadencji
Fot. Mikołaj Sobczak

Jednym z narzędzi sprawowania mandatu przez radnych jest pisanie interpelacji i zapytań. Po ostatnich wyborach samorządowych jako pierwsze dwa pisma do prezydenta skierowała radna Wiesława Włodarczyk z KO. Dotyczą infrastruktury drogowej.

Na naszych łamach często pokazujemy, jakie tematy podejmują radni w ramach swoich interpelacji i zapytań, warto więc odnotować pierwsze interpelacje w nowej kadencji samorządu. Ich autorką jest debiutantka w Radzie Miejskiej, Wiesława Włodarczyk.

W radna KO pisze o złym stanie ulicy Polnej i al. Grunwaldzkiej, z którymi porusza się sporo aut, m. in. ze względu na to, że wiele osób mieszka w tym rejonie. Radna pyta o możliwość naprawy dróg.

- Poprawę stanu nawierzchni jezdni odcinka ul. Polnej, od ul. Ogrodowej do ul. Al. Grunwaldzkiej, Departament Zarząd Dróg zaplanował do realizacji na czerwiec. Prace zostaną zrealizowane w ramach bieżącego utrzymania dróg w mieście. Jednocześnie informuję, że remont ul. Al. Grunwaldzkiej został przeprowadzony na przełomie miesiąca kwietnia i maja bieżącego roku. Prace były prowadzone również w obrębie skrzyżowania ul. Al. Grunwaldzkiej z ul. Polną – odpowiedział na jej pismo prezydent Michał Missan.

Druga interpelacja związana jest z miejscami parkingowymi dla osób z niepełnosprawnościami dotycząca tego samego rejonu miasta.

- Przy al. Grunwaldzkiej umiejscowione są trzy wieżowce, w których mieszka dużo osób niepełnosprawnych. W ostatnim czasie poproszono mnie o interwencję w sprawie jeszcze jednego miejsca parkingowego – wskazuje m.in. radna.

- W sprawie wyznaczenia dodatkowego miejsca dla osoby niepełnosprawnej na ul. Widok przy wieżowcach ul. Grunwaldzkiej 1-3-5 uprzejmie informuję, co następuje. Obecnie w przedmiotowej lokalizacji są 3 ogólnodostępne miejsca dla osób niepełnosprawnych. Jeszcze w bieżącym miesiącu zostanie wykonana korekta oznakowania, tak aby umożliwić wyznaczenie kolejnego stanowiska. Wówczas będą funkcjonowały dwa podwójne stanowiska dla osób niepełnosprawnych – odpowiedział na tę interpelację prezydent Michał Missan.

oprac. TB

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama