UWAGA!

Pierwszy dzwonek z reformą w tle

 Elbląg, Pierwszy dzwonek z reformą w tle
(fot. Anna Dembińska)

Ponad 16,5 tysiąca uczniów rozpoczęło w Elblągu nowy rok szkolny. Rok wyjątkowy, bo związany z reformą edukacji. Miejska inauguracja odbyła się w Szkole Podstawowej nr 21, która jest kuźnią laureatów konkursów przedmiotowych. Zobacz więcej zdjęć

— Wchodzimy w nowy rok szkolny w trudnym okresie, który budził wiele obaw, emocji nie tylko wśród samorządów, rodziców, nauczycieli, ale w ogóle w całym społeczeństwie — mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga, podczas miejskiej inauguracji roku szkolnego, która odbyła się w SP nr 21. - Razem z dyrektorami szkół i pracownikami Departamentu Edukacji wykonaliśmy solidną pracę, by uczeń mógł zacząć naukę w jak najlepszych warunkach szkolnych. Osobnym problemem i wyzwaniem było zapewnienie pracy wszystkim nauczycielom. Udało się to nam zrealizować tak, że nauczyciele nie stracili miejsc pracy. Możemy rozpoczynać nowy rok szkolny z podniesionym czołem, bowiem dziś 807 pierwszoklasistów rozpoczyna swoją edukację – dodał prezydent.
       - Życzę wszystkim społecznościom szkolnym, aby zmiany wynikające z reformy edukacji sprzyjały rozwojowi szkół i placówek, a działania podejmowane w ich ramach były ukierunkowane przede wszystkim na rozwój ucznia i jego potrzeb – mówiła Małgorzata Adamowicz, dyrektor elbląskiej delegatury kuratorium oświaty.
       W związku z reformą oświaty szkoły podstawowe musiały znaleźć miejsce dla tegorocznych siódmoklasistów. Jak uczniowie i nauczyciele oceniają zmiany?
       - Z jednej strony jestem za reformą, ponieważ lubię tę szkołę, nauczycieli, kolegów, ale jednak z drugiej strony jestem przeciw. Niepotrzebnie jest zrobiony taki eksperyment. Jeśli ktoś jakiś czas temu stwierdził, że gimnazja są potrzebne, to tak powinno zostać - stwierdził Mikołaj Miernik, uczeń siódmej klasy w SP 21.
       - Jestem z reformy bardzo zadowolona, bo mi zawsze było szkoda, że dzieci - które doprowadziliśmy do szóstej klasy - musimy oddać gdzieś dalej – powiedziała nam Małgorzata Styśko, wychowawczyni klasy 7c.
Sebastian Wiśniewski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jak najszybsze powrócenie do systemu szkolnictwa 8 klasowego !
 • Jak się jest dyrektorem delegatury, to wypada przynajmniej wiedzieć że. .. społeczność szkolna to jest jedna. I tacy ludzie zajmują edukacją. I znowu uczeń przerósł nauczyciel/a/kę, on wie że to jest cofnięcie się do XX wieku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  10
  klik(2017-09-04)
 • No tak trzymać. Wracamy do normalności czyli tak jak było za komuny. Jeszcze te wszystkie lokalne "uczelnie" trzeba zlikwidować i będzie ok. Kiedyś też max 10 % młodzieży studiowało, a nie tak jak teraz ponad 90 %.
 • @hamulcowy - i dziś poziom tych 90 % jest taki że te 90 % za PRL by nie było wstanie ukończyć szkoły średniej tak niski poziom wiedzy mają
 • A najlepszy jest ten kwik PO o reformie że jak likwidowali ponad tysiąc szkół za ich rządów - nierządów to wsio OKI
 • Nie reformą tylko deformą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  14
  geijd(2017-09-04)
 • Nie rozumiem tego pisania o " kwiku"-czy to piszą jacys poganiacze nierogacizny? Czy ludzie na codzien przyzwyczajeni w swoim srodowisku do świń?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  7
  kloput(2017-09-04)
 • @hamulcowy - Większość studentów kompletnie nie zasłużyła na te studia, no ale "stódjujom". A co "stódjujom"? No przecież bardzo potrzebne kierunki, po których jest 100% zatrudnienie: "markietink i zażondzanie", "psyhologja" i "dżender".
 • Kolego wyżej. Uważam że najlepszy system oświatowy to był właśnie za tej przebrzydłej komuny. I najwyższy czas do tego wrócić. Wiele podręczników z tamtego okresu jest znacznie lepszych od dzisiejszych. No i wyrzucano ze szkoły a nie jak teraz wszyscy kończą. Można by pisać długo o tym, ale po co ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  3
  hamulcowy(2017-09-04)
 • SP-21 -kuźnią laureatów konkursów przedmiotowych ?! -KUŹNIĄ WYDAWANIA KASY NA KOREPETYCJE DLA DZIECI.
 • Przez zmianę ilości klas w podstawówce nie zmienimy tego, co teraz jest problemem. Pamiętacie zdjęcie autobusu po wycieczce drugoklasistów, ktore niedawno zamieścił w necie kierowca ?Problem jest w wychowaniu dzieci, w ich kulturze osobistej wyniesionej z domu i poczuciu, że nie muszą liczyć się z nikim.
 • masz racje ze problem tkwi w wychowywaniu, ale co do autokaru i tej wycieczki jedno mnie zastanawia gdzie były nauczycielki tej klasy???? Chyba sa takimi samymi prosiakami. Są dwie zasady albo nie je sie w autokarze - albo sie je i po sobie sprzata.
Reklama