UWAGA!

Pierwszy krok do przebudowy

 
Elbląg, Pierwszy krok do przebudowy
Fot. Michał Skroboszewski

Początkowo remont miał objąć całą ul. Moniuszki. Przyszły jednak wybory, zmieniła się władza i nastała oszczędność. Gruntowną modernizację przejdzie więc jedynie fragment ulicy, czyli ten, który prowadzi do Centrum Rekreacji Wodnej. Właśnie ogłoszono przetarg w tej sprawie.

O tym, że miasta nie stać na przebudowę całej ulicy Witold Wróblewski mówił już w styczniu, podczas debaty budżetowej.
       Właśnie ogłoszono przetarg w tej sprawie. W zamówieniu można przeczytać, że wykonawca m.in. będzie musiał przebudować jeden zjazd do Centrum Rekreacji Wodnej oraz wybudować drugi, całkiem nowy. Będzie również musiał odnowić nawierzchnię na całej długości, od ul. Królewieckiej aż do Szymanowskiego. Ostatni punkt to budowa i przebudowa chodników oraz dojść.
       Wykonawca musi być przygotowany na to, że w ramach tzw. zamówienia uzupełniającego będzie musiał również wykonać przebudowę zjazdów wraz z budową oświetlenia i wpustów deszczowych, wybudowanie nowego zjazdu, wykonanie odnowy nawierzchni drogi, budowę i przebudowę chodników i dojść. Na to wszystko wykonawca będzie miał 60 dni.
       Oferty można składać do 28 kwietnia.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wilk by zrobił remont a Wróbel olał ich :). Mało tym baranom rządzenia Słoniny i Wróbla było przez 8 lat to władowali miasto na 4 lata by zniszczył je do końca. To jednak prawda Polak głupi przed szkodą jak i po szkodzie. Nie wyciąga wniosków z doświadczeń.
 • Brak pieniędzy na remonty, dni chleba, tramwaj wodny. Zaczynają się rządy Wróbla i PO czyli jak to Powiedział człowiek z PO. .uj. .pa i kamieni kupa !!!
 • mieszkańcy Moniuszki i ci wszyscy co uszkodzą sobie tam samochody podziękujcie tym co głosowali na Wróbla
 • no wiadomo "ja nic nie mogę" - czyli dalszy ciąg ŻENADY Wróbla. Jak nic nie możesz to na kiego wafla tam się pchałeś ?! Obsadzić stołki kolesiami i kręcić lody ?
 • " fragment ulicy, czyli ten, który prowadzi do Centrum Rekreacji Wodnej. " Rozumiem że odcinek od skrzyżowania z Traugutta/Kopernika i z Szymanowskiego do CRW już nie prowadzi i będzie zakaz skrętu ?
 • a kto glosowal na tych nieudacznikow? sami sobie ich wybraliscie gamonie!, teraz przypomnijcie sobie haslo wyborcze z plakatow wrobla-"keep calm"!!! hahaha naiwni wyborcy wrobla i calego peło. ciagle glosuja na tych samych i domagaja sie zmian. przeciez ci ludzie juz byli i sie nie sprawdzili wiec po co ponownie na nich glosujecie glupcy?
 • Parafrazując Lisa " Wyborca w Polsce wybaczy wiele, bardzo wiele. Ale jednego nie wybaczy nigdy. Nigdy, przenigdy nie wybaczy tego by potraktować go poważnie. " A teraz do ciągłego pokazywania w mediach działaczy PO. Znowu słowa Lisa. "Cham, głupiec i prostak to nie jest ktoś kto się chowa, kto jest zażenowany. Kto ma tyle powodów do wstydu, że woli nie uciekać, woli być na zapleczu. Cham głupiec i prostak to jest ktoś kto jest w ofensywie. "
 • w życiu nie czytałem tak głupich komentarzy.
 • Wilku wróć!!!!!
 • prawda kole w oczy
 • wilki do lasu
 • fani p. wilka a juz zapomnieliscie jak wasz idol ukrywal duze opoznienie budowy crw przed wyborami liczac na reelekcje a 3 dni po wyborach prawda wyszla na jaw dlatego takim panom juz dziekujemy p. wroblewski tak pan trzymaj
Reklama