UWAGA!

Pierwszy odcinek prawie gotowy

 
Elbląg, Pierwszy odcinek prawie gotowy
fot. Michał Skroboszewski

Trzy kilometry chodnika oraz ścieżki rowerowej, które miałaby się ciągnąć od ul. Fromborskiej aż do Krasnego Lasu, to efekt budżetu obywatelskiego i mobilizacji mieszkańców. Pierwsza część jest już prawie gotowa. Niepokój Czytelników wzbudziło jednak ustawienie lamp. 

 800 metrów – taką długość ma część nowego chodnika oraz ścieżki rowerowej. To fragment, który ciągnie się od rzeki Babica aż do skrzyżowania ul. Fromborskiej z ul. Kruczkowskiego.
       Jak informuje Urząd Miejski prace, które prowadzone są od października ub.r., właśnie się kończą. Zrobiono już chodnik, położono nawierzchnię bitumiczną na części dla rowerów, ustawiono lampy oświetleniowe. I to właśnie one wzbudziły niepokój naszych Czytelników, którzy zastanawiają się, komu mają służyć, skoro są skierowane w stronę...rowu.
       - Wykonane oświetlenie wzdłuż ciągu pieszo-rowerowego wykonane jest prawidłowo zgodnie z projektem, który zakładał, oprócz oświetlenia przedmiotowego ciągu pieszo-rowerowego, również doświetlenie jezdni ulicy Fromborskiej – tłumaczy biuro prasowe Urzędu Miejskiego. - Strumień światła jest tak skierowany, że oświetla ciąg pieszo-rowerowy.
       Jak planują urzędnicy, prace mają się zakończyć już za tydzień. Koszt realizacji tego pierwszego odcinka to niecałe 1,5 mln zł. Szacuje się, że całość, czyli trzy kilometry ciągu pieszo- rowerowego, pochłonie ok. 7,7 mln zł.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • nie kłam podły urzędniku że nowa ścieżka rowerowa ma 3 km. Od póltora roku zrobiłeś za nasze i Unijne pieniądze niecały kilometr od Bielan w kierunku Dąbrowy. Oficer rowerowy też już zrezygnował ze swojej funkcji pracując z bandą idiotów
 • A te lampy???? Oswietlaja rowy???? Nie powinny byc skierowane na chodnik?
 • Kto stoi za infrastrukturą dla rowerzystów w urzędzie miejskim Elbląg ? Kto dysponuje kasą i kto ją dzieli z dotacji EU i kogo zatrudnia ? Warto zainteresować tym odpowiednie służby typu policja, prokurator czy CBA
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  3
  Don.Osiciel(2015-06-23)
 • ludzie robiom manikutowi prezent abiednym pieskom niema kto pomuc
 • Jest jedno ale czemu ustawione latarnie oświetlają rów a nie ścieżkę rowerowa i chodnik
 • Oczywiście, że to bzdura. Lampy są za niskie, żeby świeciły również na ulicę. Wyraźnie widać, że były zaprojektowane z przeznaczeniem oświetlenia ścieżki rowerowej i chodnika. Zamontowano je odwrotnie i wygląda jakby ktoś to zrobił złośliwie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  2
  inżynier(2015-06-23)
 • znowu sciezka rowerowa nie jest niczym oddzielona od chodnika. efekt? beda potracenia pieszych przez rowerzystow, piesi beda wchodzic na te sciezki a za ich plecami beda pedzic rowerzysci. piesi beda wchodzic pod kola. tak jak to ma miejsce na odcinku od ogolnej az po bielany. a jadac np rowerem szosowym od strony krasnego lasu zjade na sciezke w zajezdzie a pozniej znowu na jezdnie przed bielanami bo dalej ciagnie sie chodnik z plyt? tyle miejsca jest na tych polach a oni ciagle robia waski chodnik i siezke niczym nieoddzielona od pieszych?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  6
  korba666(2015-06-23)
 • Ciekawe, jak długo teraz przyjdzie czekać na 2-gą część ścieżki?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  zirytowana(2015-06-23)
 • Nie znam się na oświetleniu ale myślę że jest dobrze pomyślane w dobie dzisiejszej techniki spełni swoje zadanie kiedyś do firmy dobierałem oświetlenie to też byłem zdziwiony jak facet się pytał co robię chodziło o odpowiedni dobór oświetlenia żeby towary wyróżnić popatrzcie w sklepach jaki jest dobór oświetlenia tych dużych to gra światłem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  Możeżlemyślę(2015-06-23)
 • Ostatnio wyczytałem, że jest planowana przebudowa drogi nr 22 Elbląg - Malbork i co? I okazuje się, że bez ścieżki rowerowej bo rzekomo stare założenia, i tym podobne wykręty. To skandal, że nowa droga nr 503 powstała bez ścieżki rowerowej. Przejedźcie się urzędnicy teraz tą drogą i zobaczcie ilu rowerzystów tam jeździ. Nie zróbcie tego błędu kolejny i kolejny raz. Pal diabli, może być ścieżka bez latarni ale chociaż niech będzie, nawet niech będzie szutrowa ale niech chociaż będzie.
 • Na urzedasa idzie w wiekszosci nieudacznik ktory za biurkiem nic nie widzi.To tak wyglada jak rzeznik za chwile ma byc fryzjerem!!!
 • większość komentujących nie czyta uważnie tekstu a pozniej komentuje pisząc głupoty - ścieżka rowerowa ma 800m długości nie 3km nikt tam nic takiego nie pisał że całość która kiedyś będzie zrobiona ma mieć w sumie 3km. O lampach czemu są w stronę rowu też jest ładnie wytłumaczone. Więc czytajcie a pozniej piszcie !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  izkaaaaaaa(2015-06-24)
Reklama