UWAGA!

Pies kontra policjant

Wczoraj wieczorem pies sprowokowany przez swojego właściciela pogryzł policjanta, który zwrócił uwagę, że zwierzę biega po ulicy bez smyczy i kagańca.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na ul. Struga. Pełniący w tym rejonie służbę patrol policji zauważył, że po ulicy spaceruje mężczyzna z psem. Zwierzę biegało bez smyczy i kagańca. Policjanci zwrócili mężczyźnie uwagę, na co ten nie zareagował. W pewnym momencie właściciel psa wydał mu komendę "bierz go". Zwierzę rzuciło się na policjantów i ugryzło jednego z nich w rękę.
     - Na szczęście obrażenia nie były poważne, ponieważ policjant miał na sobie grubą kurtkę - opowiada Alina Zając, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
     Jak się okazało właściciel psa miał we krwi 2,95 promila alkoholu. Dlatego po zatrzymaniu został odwieziony do izby wytrzeźwień. Będzie teraz odpowiadał przed kolegium do spraw wykroczeń.
     - Właściciel psa zapewnia, że pies był szczepiony, na co ma zresztą zaświadczenie. Mimo wszystko pies musi zostać poddany obserwacji - dodaje rzecznik policji.
     Policja przypomina, że Uchwała Rady Miejskie w Elblągu wyraźnie określa obowiązki właścicieli czworonogów. Podstawowym obowiązkiem posiadaczy zwierząt domowych jest takie ich utrzymanie, które zapewnia ochronę przed wszystkimi zagrożeniami i uciążliwościami dla ludzi. Do właściciela należy też obowiązek zachowania należytych środków ostrożności przez prowadzenie psa wyłącznie na smyczy, a psa agresywnego - w kagańcu.
     - Co by było, gdyby właściciel poszczuł psem osobę zupełnie przypadkową, która ubrana byłaby w cieniutką kurtkę - zastanawia się Alina Zając.
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Biegające "luzem" psy (także b. duże) to plaga parku między Mickiewicza i Żeromskiego. Polecam ten rejon Straży Miejskiej (Policji) . Nigdy nie widziałem tam strażnika lub policjanta, którzy by przywoływali właścicieli tych zwierząt do porządku.
 • właściciela uśpić, psa nagrodzić i przyjąć na etat do policji
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  realista(2001-04-20)
 • Psa uspic, wlasciciela ukarac grzywan i kosztami medycznymi, policjantowi dac urlop zdrowotny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zdrowy Rozsadek(2001-04-20)
 • Sprawa ulegla naglosnieniu. To jest powszechne i wlascviciel nie musi byc pow plywem alkoholu. Niedawno na ulicy kamiennej wlascicielka 2 dogow, ktore rzucily sie na mnie zareagowala na moje uwagi niemal identycznie.No, byla szlachetna bo dala mi do wyboru; albo pogodze sie z ta sytuacja albo po prostu mnie poszczuje. Ta pania wielokrotnie widzialem potem z obydwoma dogami na spacerze wzdluz Kamiennej. Dzisiaj juz nikt nie protestuje, bo wie co go czeka. Typowe.
 • zagadzam się z "realistą" pod warunkiem, że pies był trzeźwy
 • surowo karać grzywną właścicieli luzem puszczających swoje "nieszkodliwe"pieski
 • SLIWA! Właścicieli luzem, czy na luzie????
 • właścicieli do kamieniołomów na ciężkie roboty
 • Uśpić zarówno właściciela i psa! Psów i psich gówien na trawnikach oraz idiotów jest zdecydowanie za dużo w Elblągu !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Łukasz U.(2001-04-21)
 • Sugeruję, aby policjanci także chodzili na "spacery" z pieskami, nie zostaną, wtedy bezbronni w takich sytuacjach. Co do luzu, to uważam, że psy powinny pozostać trzeźwe, tak by doprowadziły swego właściciela bezpiecznie do domu. Któż inny tego dokona?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Polacco Pijacco(2001-04-21)
 • lukaszu u chyba najpierw nalezalo by uspic ciebie!!
 • Mam nadzieję, że policjant się nie wścieknie.
Reklama