UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Piesi na „cenzurowanym”

Elbląg, Piesi na „cenzurowanym”
fot. nadesłana

Po raz kolejny elbląscy policjanci wspólnie ze strażą graniczną oraz żandarmerią wojskową a także wspomagani przez funkcjonariuszy olsztyńskich oddziałów prewencji, prowadzili działania „Pieszy”. Zwracano podczas nich szczególną uwagę na te wszystkie osoby, które przechodzą przez jezdnię w miejscach do tego nie przeznaczonych, a także nie czekając aż zapali się zielone światło.

Tylko podczas wczorajszych (19 grudnia) działań policjanci skontrolowali 12 pojazdów, których kierujący nie ustąpili pierwszeństwa pieszemu. W 8 takich przypadkach kontrola zakończyła się mandatem dla kierującego. Spośród pieszych skontrolowano 40 osób, które przechodziły w miejscach niedozwolonych lub na tzw. czerwonym świetle. W 28 przypadkach sytuacje zakończyły się na pouczeniu ze strony policjantów. 12 z 40 osób otrzymało mandaty, za rażące złamanie przepisów. Było to np. wbieganie na przejście dla pieszych przy włączonym czerwonym świetle.
       Dziś (piątek, 20 grudnia) policjanci z ruchu drogowego korzystają z olsztyńskiego ambulansu monitoringu wizyjnego. Oznacza to kolejne już działania „późne zielone”. Akcja ta ma dyscyplinować kierowców przejeżdżających przez skrzyżowanie, gdy sygnalizator nadaje już czerwony sygnał. Policjanci dodatkowo rozdają kontrolowanym ulotki dotyczące bezpieczeństwa na drogach.
      
asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama