UWAGA!

Piesi ukarani za łamanie przepisów

 
Elbląg, Piesi ukarani za łamanie przepisów
(fot. WS, archiwum portEl.pl)

40 osób zostało ukaranych przez policjantów mandatami za przechodzenie przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle lub w miejscu niedozwolonym, 11 kolejnych zostało pouczonych. To wyniki akcji Pieszy, przeprowadzonej w Elblągu w ostatni piątek.

O tym, jak bardzo niebezpieczne jest przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, na czerwonym świetle, czy wbieganie pod nadjeżdżający samochód przekonało się 11 pieszych, którzy od początku roku do końca września stali się ofiarami i jednocześnie sprawcami wypadków. Niestety, jeden z nich zginął. Aby takich sytuacji było jak najmniej, policjanci co jakiś czas prowadzą działania ukierunkowane na pieszych łamiących przepisy drogowe. Działania takie miały miejsce w piątek na terenie Elbląga i powiatu. Policjantów wspomagali funkcjonariusze z Inspekcji Transportu Ruchu Drogowego.
       Celem działań było głównie pouczanie i edukowanie pieszych. Policjanci, podczas całego dnia działań wylegitymowali 51 osób, które przechodziły przez jezdnie przy włączonym czerwonym sygnalizatotorze lub przechodziły w miejscu niedozwolonym. Funkcjonariusze wystawili 40 mandatów karnych za wykroczenia, które w znacznym stopniu mogły przyczynić się do wypadków drogowych. 11 pieszych pouczono, mówiąc im również o skutkach takiego zachowania.
      
asp. Katarzyna Trochimczuk, Zespół Prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • państwowy aparat represji drogowej powołany na rzecz wzbogacenia państwa pod przykrywką bezpieczeństwa wyszedł na polowanie i łupienie pieszych
 • I bardzo dobrze. Sporo pieszych, zwłaszcza starszych ludzi, przechodzi gdzie popadnie lub na czerwonym świetle.
 • młody sobie poradzi i przebiegnie ale podejrzewam że najbardziej łakomym kąskiem byli dla nich starsi niedołężni ludzie często schorowani którzy nie zdołali przejść na druga stronę na :późnym zielonym" jak to mają w zwyczaju określać żółte lub czerwone.
 • A ja obstawiam tłuków lecących ze szpitala wojewódzkiego do biedronki prosto przez 3 pasy na królewieckiej. Skoro jako kierowca mam tam podwójną ciągłą, której nie wolno mi przekroczyć. ..
 • "Celem działań było głównie pouczanie i edukowanie pieszych" - absurd, jeśli na 51 osób, 40 ukarano mandatem, a tylko 11 pouczono, to oznacza, że celem było wystawienie MANDATÓW. Gdyby proporcje był odwrócone, wówczas można by mówić o celu edukacyjnym. Około dwóch lat temu szedłem zimą ok. 21,gdy nie było ruchu i przeszedłem przez Hetmańską na czerwonym świetle. Nie było ruchu, ale byli policjanci i dostałem mandat 100 zł. Na moje pytanie, w jaki sposób stworzyłem zagrożenie, odpowiedzieli że zagroziłem sam sobie|:). Gdybym więc szedł po 22,gdy światła są wyłączane, już bym sobie nie zagrażał:) A może warto zastanowić się, czy w Elblągu nie należy wyłączać świateł już o 20,byłoby łatwiej i kierowcom i pieszym.
 • Światła, pasy, a jak przejść gdy nie ma tego ani tego. Przykład ul. Nowowiejska. Czy ktokolwiek pomyślał jak przejść od strony wieżowców na przystanek autobusowy przy Biedronce?. Ktoś odpowie przez parking ale znaku, pasów tam nie ma, jest za to horror. Piesi wpadają, ocierają się o wyjeżdżające i wjeżdżające z dwóch kierunków samochody. Nie znajduję epitetów na taki stan rzeczy ale czekam na opinie innych użytkowników tej trasy.
 • Niech najpierw sami przestrzegają przepisów przechodząc w niedozwolonym miejscu przez jezdnię na ul. Królewieckiej ze sklepu do jednostki Policji. Przechodzą aż miło i to w mundurach! Z drugiej strony egoizm polskich kierowców zmusza czasem do wepchania się bo inaczej będziesz stał do nocy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kierowcabombowca(2014-10-29)
Reklama