UWAGA!

Pijana bezmyślność

Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Rzeczna w pobliżu Pasłęka. Prąd poraził jednego z robotników pracujących na słupie wysokiego napięcia. Brygadzista nadzorujący roboty był pijany.

Do wypadku doszło ok. godz. 14. Na słupie znajdował się 37-letni Leszek P. oraz 28-letni Dariusz B. - brygadzista, który miał nadzorować odłączenie jednej i podłączenie drugiej linii. Mężczyźni nie odłączyli prawidłowo zasilania i Leszek P. został porażony prądem. Tylko szybkie przybycie na miejsce wypadku lekarza, który przeprowadził reanimację, uratowało poszkodowanemu życie. Obecnie znajduje się on na oddziale wewnętrznym pasłęckiego szpitala. Lekarze nie chcą się wypowiadać na temat stanu zdrowia porażonego prądem robotnika.
     - W tej chwili mogę powiedzieć, że jego stan się polepszył - usłyszeliśmy w szpitalu. - Nie podejmę się jednak rokowania, co będzie dalej. Takie przypadki często kończą się uszkodzeniami wewnętrznymi np. mózgu bądź serca.
     Policjanci, którzy zjawili się na miejscu wypadku, stwierdzili, że brygadzista nadzorujący roboty był pijany. W wydychanym przez niego powietrzu alkomat wykrył jeden promil alkoholu. Na razie nie wiadomo, czy Leszek P. również znajdował się pod wpływem alkoholu. Stwierdzi to badanie pobranej od poszkodowanego krwi. Sprawą zajęła się Państwowa Inspekcja Pracy oraz elbląska prokuratura.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama