UWAGA!

Pijani na drogach, ale na szczęście bez wypadków

 
Elbląg, Pijani na drogach, ale na szczęście bez wypadków

W ostatni weekend wakacji policjanci przeprowadzili 190 interwencji i 435 legitymowań. Skontrolowali 334 samochody, nałożyli 158 mandatów (43 za nadmierną prędkość). Jedna osoba straciła prawo jazdy za zbyt szybką jazdę. Było 21 kolizji, nie było wypadków.

Policjanci przebadali 334 kierowców na zawartość alkoholu w organizmie. Zatrzymali pięciu nietrzeźwych. Niechlubny rekordzista miał 2,1 promila. Został zatrzymany wczoraj na ulicy Teatralnej w Elblągu. 62-latek kierował volkswagenem passatem. Z kolei kierowca, który jechał na podwójnym gazie i spowodował dodatkowo kolizję, został zatrzymany w miniony piątek na ulicy Dębowej. 32-latek jechał volkswagenem golfem mając 1,1 promila i uderzył w sygnalizator świetlny. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
       Podczas policyjnej akcji jeden z kierowców stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę. W sobotę w miejscowości Żurawiec pod Elblągiem 39-latek jechał dostawczym volkswagenem z prędkością 106 km/h. Stracił prawo jazdy i otrzymał 500-złotowy mandat.
       Przez weekend policjanci nałożyli w sumie 158 mandatów, z czego 43 były za nadmierną prędkość. Skierowali także 55 wniosków o ukaranie do sądu. Wśród nich były wnioski wobec kierowców, którzy nieprawidłowo parkowali na terenie elbląskiej starówki, gdzie pomimo zmiany oznakowania (zakaz postoju/tabliczka) kierowcy nagminnie zostawiali samochody na ulicy Wigilijnej. Cztery auta zostały odholowane na koszt właścicieli. 18 osób trafiło do izby wytrzeźwień. Nie było wypadków drogowych.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama