UWAGA!

Pijany bezdomny trafił do pogotowia socjalnego

 Elbląg, Pijany bezdomny trafił do pogotowia socjalnego
(fot. nadesłana)

39-letni, bezdomny mężczyzna został przewieziony przez strażników miejskich do pogotowia socjalnego. Mężczyzna przebywał w okolicy skrzyżowania ul. 12 Lutego i Królewieckiej i nie był w stanie iść o własnych siłach. Był pijany, a pozostawienie go w takim stanie zagrażało jego życiu i zdrowiu.

Strażnicy miejscy kilkakrotnie w ostatnim czasie podejmowali interwencję wobec 39-letniego bezdomnego mężczyzny. We wtorek 3 grudnia został on przewieziony do noclegowni w pogotowiu socjalnym. Trafił tam ponieważ był nietrzeźwy i leżał na klatce schodowej w budynku przy ul. Hetmańskiej. Kilka dni wcześniej został zabrany, również przez straż miejską, do pogotowia socjalnego, tym razem z ul. 12 Lutego. Wtedy w rozmowie ze strażnikami sam powiedział, że chce pojechać do noclegowni, bo nie ma dokąd pójść, a obawia się zimna. Po podjętych interwencjach strażnicy opisali sytuację mężczyzny w notatce, która trafiła do ośrodka pomocy społecznej w Elblągu. Mężczyźnie ma zostać udzielona pomoc.
       Osoby bezdomne, nietrzeźwe przewożone są do noclegowni w pogotowiu socjalnym przy ul. Królewieckiej. W ciągu tygodnia elbląska straż miejska przewozi tam około 5 osób. Liczba ta zwiększy się gdy, temperatura zacznie spadać znacznie poniżej zera. Z kolei osoby trzeźwe, trafiają do Domu dla Bezdomnych przy ul. Nowodworskiej, tam znajdują opiekę, nocleg oraz wyżywienie.
       Dla osób bezdomnych bardzo niebezpieczne może być mróz. Szczególnie jeżeli jest to osoba nietrzeźwa i przebywa w warunkach narażających ją na wychłodzenie. Widząc taką osobę nie wahajmy się zatelefonować pod alarmowy numer straży miejskiej: 986.
      
Karolina Wiercińska, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • "To Protect and to Serve" SM Elblag
 • Takie niesamowite wydarzenie że aż trzeba było artykuł o tym napisać. Chyba do tej pory się to SM nie zdarzało woleli zadzwonić po policję niech oni się meczą i potem wydają kasę na odtrolenie auta po leżaku. Jak by policja miała się chwalić każdym zawiezionym do izby leżakiem to stron zabrakło na portelu. ZLIKWIDOWAĆ SM !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  TkeszajsRandżer(2013-12-06)
 • TAK niesamowite zdarzenie, Straż miejska nie wierzę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  bezdomny(2013-12-06)
 • Referendum!!!!!SM
 • Ciekawe w jakich godzinach pracuje S. M ? Czy interwencja w godzinach wieczornych jest skuteczna ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  STARYDINO(2013-12-06)
 • Czekamy na felieton pani rzecznik o codziennej łapance na Starówce. Będzie ciekawa lektura.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  NowaPrawica(2013-12-06)
 • Oj straż wzięła się do roboty dopiero wtedy, kiedy ma zostać zlikwidowana. Dla mnie to już za późno. SM powołała na NOWE STANOWISKO rzecznika prasowego. .. by żyło się lepiej. W obecnej sytuacji likwidacja SM jest niemożliwa. Rada Miasta Elbląg to zbiór piaskowych dziadków bez pomysłów i perspektyw. Będą trzymać się koryta aż do usranej śmierci. Elbląska KaNaPa prawdopodobnie uruchomi zbiórkę podpisów w sprawie likwidacji. Warto młodym ludziom pomóc i ich wspierać. Tylko oni mogą zrobić porządek z piaskowymi knurami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Ginger(2013-12-06)
 • niesamowite osiągnięcie
Reklama