UWAGA!

Piknikowe łowienie wyborców

 
Elbląg, Rozdaliśmy ponad 25 kilogramów kiełbasy z grilla
Rozdaliśmy ponad 25 kilogramów kiełbasy z grilla (fot. Michał Skroboszewski)

Pogoda nie wystraszyła ani organizatorów pikniku wyborczego, ani kandydatów, ani też mieszkańców. W jednym czasie i miejscu – na placu Jagiellończyka - można było dzisiaj spotkać niemal wszystkie komitety, które prezentowały swoje programy i poglądy. To była jedna z ostatnich szans dla polityków na przekonanie nieprzekonanych. Zobacz zdjęcia.

Gdy o godzinie 10 spotkaliśmy się z przedstawicielami komitetów, by rozlosować kolejność miejsc na pikniku i poszczególnych wystąpień na scenie, większość z nas miny miała nietęgie. Wszystko przez pogodę, która nie zachęcała do wyjścia z domu. Pojawiły się nawet głosy, by piknik odwołać, ale wtedy zadziałały mechanizmy demokracji. Większość obecnych zdecydowała, że jednak się rozstawią i poczekają na wyborców. I to był strzał w dziesiątkę, bo wielu mieszkańców pogody się nie wystraszyło i przyszło posłuchać tego, co mają do powiedzenia poszczególni kandydaci w wyborach do parlamentu.
       Kandydaci kusili wyborców nie tylko wyborczym programem czy strategią (w zależności od opcji), ale także ciepłą herbatą i kawą, ciastem, a nawet mlekiem. Nie zabrakło również różnego rodzaju ulotek czy baloników, nawet z helem. Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl dołożyła do tego wyborczą kiełbasę z grilla, przez trzy godziny rozdaliśmy porcje o łącznej wadze ponad 25 kilogramów!
       Plac Jagiellończyka zapełnił się namiotami, przyczepami, billboardami i samochodami z podobiznami poszczególnych kandydatów. Wielu można też było spotkać na żywo, dyskutując o ważnych problemach kraju, regionu i miasta. Każdy z komitetów miał też 10 minut na zaprezentowanie swojego programu na scenie, gdzie swoją rolę odegrały też gadżety, takie jak łopata do kopania Mierzei czy papierowy rulon z wypisanymi aferami, który przygotowali działacze jednego z komitetów.

  Elbląg, W pikniku wzięła udział większość komitetów startujących w wyborach
W pikniku wzięła udział większość komitetów startujących w wyborach (fot. MS)


       Czas między wyborczymi prezentacjami wypełniliśmy artystycznie. Najpierw pokazy najnowszego tanecznego hitu – salsation – dała grupa elbląskich instruktorek, a potem Marek Czoska grał polskie hity, które dedykowaliśmy kandydatom na parlamentarzystów. Wśród nich były tak wymowne tytuły jak „Sen o Warszawie”, „Tolerancja”, „Dni, których nie znamy” czy „10 w skali Beauforta”. Już za tydzień przekonamy się, czy słowa tych piosenek będą prorocze i czy po politycznej scenie rzeczywiście przejdzie sztorm.
       Przypomnijmy, że wyborczy piknik zorganizowali wspólnie Dariusz Bocian (pomysłodawca imprezy) i Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl Dziękujemy wszystkim, dzięki którym piknik doszedł do skutku.
      

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Trzeba było od razu pisać że było darmowe żarcie, to bym przyszedł
 • redaktor Pisaliśmy od kilku dni o kielbasie wyborczej, którą będziemy rozdawać. www.portel.pl
 • Jakoś tłumów nie widać na tych zdjęciach !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  wyborcaPO(2015-10-18)
 • PO zaprezentowała się najliczniej, było trochę PSL i Lewicy. Najśmiejszniej wyglądał PIS z rollupem bez żadnego kandydata.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  5
  kodrago(2015-10-18)
 • Obiektywnie, to jedynie kandydaci z PO wiedzą w jaki sposób rozwiązywać problemy naszego miasta w Senacie i w Sejmie.
 • Głosuj na Władka, a będzie PZPR
 • Panie redaktorze, takie rzeczy trzeba umieszczać w tytule, a nie w tekście, można ominąć je. Najciekawsze z dzisiejszego pikniku to właśnie te 25kg kiełbasy. Pozdrawiam
 • A pan Pruszak najwyraźniej pragnie zająć miejsce pana Wilka. A ponadto PiS przestał szanować wyborców, chyba tak?
 • Gdyby, co nie daj Boze wilczyslaw cudem dostal sie do warszawki to monisia zostalaby? Tak jest osobista asystentka albo ministrem w PR :p
 • Dzieciaki od Korwina tylko się ośmieszają.
 • Nie ma świętych partii, do PO i Lewicy w Elblągu mam jedną prośbę. Dajcie już sobie spokój z działaczami typu Wcisła czy Mańkut. Trzeba przyznać, że Cieśliński robi show, ale i tak jedynie Gelert ma konkretne osiągnięcia w postaci dobrze funkcjonującego szpitala. Choć powinna zlikwidować kolejki w niektórych przychodniach. PiS to ogromna tragedia dla Polski, bo oni dla zdobycia władzy są zdolni do każdej podłości i dlatego są tak bardzo niebezpieczni. Korwinowcy i Kukizowcy tylko krzyczeć potrafią (bo innych argumentów nie mają). Nie pasuje mi tam Opaczewski. Do Sejmu zagłosuję na kogoś z PO - trzeba Polskę ratować.
 • Pogoda niestety nie pomogła w uzyskaniu większej frekfencji na pikniku wyborczym, ale i tak było nie najgorzej. Słabo za to zachowali się ludzie z komitetu PO. Nie poczekali do końca tak jak inni uczestnicy, tylko zaczęli się pakować i jeżdzić po placu jak przemawiali kandydaci z ostatniego występującego komitetu. To taki lokalny przykład braku kultury i arogancji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  3
  MarekJurek(2015-10-18)
Reklama