UWAGA!

Piotr Kowal wiceprezydentem Elbląga

 Elbląg, Piotr Kowal z prezydentem Michałem Missanem i wiceprezydentką Katarzyną Wiśniewską
Piotr Kowal z prezydentem Michałem Missanem i wiceprezydentką Katarzyną Wiśniewską (fot. Mikołaj Sobczak)

37-letni Piotr Kowal został drugim wiceprezydentem Elbląga. Swoją decyzję prezydent Michał Missan ogłosił podczas wtorkowego (28 maja), porannego spotkania z dziennikarzami przed Urzędem Miejskim.

Piotr Kowal od marca 2023 roku kierował departamentem promocji i turystyki Urzędu Miejskiego, wcześniej przez wiele lat pracował w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Elblągu, przez rok był też wiceburmistrzem Ostródy. Jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego, ukończył filologię polską o specjalności komunikacja medialna. Od lat związany jest z elbląskim sportem, jako trener prowadzi m.in. zajęcia z siatkówki w IKS Atak, jest też wiceprezesem Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej ds. kontaktu z samorządami.

Piotr Kowal pracę na stanowisku wiceprezydenta rozpocznie 29 maja. Będzie odpowiadał za: kulturę, sport, rekreację, świadczenia rodzinne, sprawy obywatelskie i edukację. - Podlegające mi departamenty mogą liczyć na moje wsparcie, otwartość i wiedzę. Jesteśmy mocną drużyną i możemy zrobić wiele - mówi Piotr Kowal.

Zdaniem prezydenta Michała Missana powołanie Piotra Kowala na stanowisko wiceprezydenta gwarantuje dobre współdziałanie ze środowiskiem sportowym i kulturalnym. - Podczas naszej współpracy Piotr Kowal przekonał mnie, że promocja, czyli druga podpora rozwoju miasta, nie będzie kulała, będziemy iść do przodu. Nieraz pokazał, że potrafi zaskakiwać. Sami oceńcie pracę Departamentu Promocji i Turystyki w zakresie organizacji imprez miejskich. Piotr Kowal jest też gwarancją dobrej współpracy ze środowiskiem sportowym i kulturalnym. Stąd też decyzja o powołaniu go na wiceprezydenta - wyjaśnia Michał Missan.

Czy długo zastanawiał się nad przyjęciem propozycji prezydenta Elbląga? - Jest to olbrzymia odpowiedzialność. Prezydent zaskoczył mnie tą propozycją przy jednym z porannych spotkań. Nie miałem dużo czasu na zastanawianie się. Myślę, że takie decyzje trzeba podejmować stanowczo, szybko i z pełnym przekonaniem – mówi Piotr Kowal.

Jakie będą pierwsze działania nowego wiceprezydenta? - Będzie to spokojna analiza i konsultacje tego, co należy zrobić w pierwszej kolejności. Żadnej rewolucji, działać należy stopniowo. Jak wiadomo, promocję dzielimy na wewnętrzną i zewnętrzną. W tej wewnętrznej należy podnieść naszą samoświadomość o mieście. Przecież jest ono piękne. Trzeba jeszcze na tym polu dać jakiś bodziec, impuls do działania. Promocja zewnętrzna to kreacja Elbląga na arenie ogólnopolskiej. Myślę, że pierwsze kroki na tym polu zobaczymy za około tydzień. Departament promocji przygotowywał się, by sezon turystyczny wzmocnić poprzez różne działania. Mamy kilka nowych pomysłów. Urzędnicy to świetni fachowcy, potrzebują tylko trochę więcej przestrzeni. Dajmy im pracować – mówi Piotr Kowal.

Piotr Kowal zapowiedział wprowadzenie do kalendarza nowej imprezy miejskiej. Nie chciał mówić o jej szczegółach. Te mamy poznać wkrótce.

daw

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama