UWAGA!

PiS z większością w Radzie Miejskiej?

 
Elbląg, PiS z większością w Radzie Miejskiej?
(fot. Anna Dembińska)

PiS ma szanse na większość w Radzie Miejskiej. Z nieoficjalnych informacji wynika, że może zdobyć 13 mandatów. PO prawdopodobnie zdobędzie 8, SLD – 3, a komitet Witolda Wróblewskiego – jeden mandat.

Wszystko wskazuje na to, że po raz pierwszy od wielu lat jedno ugrupowanie będzie miało większość w Radzie Miejskiej. Prawo i Sprawiedliwość, biorąc pod uwagę nieoficjalne jeszcze wyniki, może uzyskać aż 13 mandatów w 25-osobowej Radzie, czyli o trzy więcej niż do tej pory. Stan posiadania zwiększyła także Platforma Obywatelska, która będzie miała prawdopodobnie 8 mandatów. Porażką zakończył się start do Rady Miejskiej SLD Lewicy Razem i komitetu Witold Wróblewskiego. Sojusz będzie miał tylko trzech zamiast pięciu dotychczasowych radnych, a komitet Wróblewskiego – zaledwie jeden mandat (o dwa mniej).
       Próg wyborczy przekroczył także komitet Obywatelski Elbląg, ale nie udało mu się wprowadzić żadnego kandydata do Rady. Metoda d'Hondta, na podstawie której przydzielane są mandaty, premiuje komitety, które uzyskały znaczne poparcie.
       Cały czas nie wiadomo, kiedy będą znane oficjalne wyniki wyborów w Elblągu, a to oznacza, że na nazwiska kandydatów, którzy zdobyli mandaty, również elblążanie muszą poczekać.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Glock na prezydenta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  13
  drZombie(2014-11-17)
 • O lewica lewica zawiodłem sie na was ruszcie sie do roboty bo inaczej lewica zginie z polskiej polityki a przeciw waga musi być przestańcie się zajmować głupotami a problemami ludzi i pracowników a nie popieracie liberalizm.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  5
  wyborcajeszczeSLD(2014-11-17)
 • Jak materiały Wróblewskiego wychodziły z babolami - typu stadion z Ostródy opisany jako Skrzydlata itd.
 • No to jeszcze wybrać Pana Wilka na Prezydenta i wtedy przy następnych wyborach można rozliczać za rzeczywiste wpadki lub osiągnięcia. Brawo za pogonienie, ,kota " darmozjadom z POzostałych partii.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  14
  pietrek1(2014-11-17)
 • teraz tylko czas na wygraną Wilka i czas rozwiązać Straż Miejską ( już Ostrowska nie zablokuje likwidacji)
 • Oportunizm i kunktatorstwo Wróblewskiego i Nowaka został negatywnie oceniony przez wyborców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  5
  wyborca(2014-11-17)
 • Rozliczać? Jesteście tak ciemni że kupujecie wszystko jak leci. Każdą kiełbasę wyborczą łykacie jak pelikan.Wybieracie wiec nie macie prawa narzekać potem bo to Wasi przedstawiciele... Sami ich wsadziliście na stołki. Ja nie głosuję i nie krytykuję bo to jest śmieszne co "politycy" na szczeblu krajowym i lokalnym wyczyniają. Polityka zakazów to żadna polityka bo nie daje NIC w zamian.
 • SLD jest tak mało wyraziste i skupia praktycznie leśnych dziadków, że głosowałem na nich wyłącznie z przyzwyczajenia, ale to był chyba ostatni raz. Gdzie młodzi, lub jakieś nowe twarze? gdzie ostrość przekonań? Jakiś plan? Pan Nowak sensowny człowiek ale ile razy można wybierać tego kolesia wzrostu nikczemnego co to wszędzie się pcha a nikt go nie chce?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  Zafrapowany(2014-11-17)
 • Zafrasowany, a co powiesz na temat kandydata na radnego z poz. 1 Pana Zdzisława Olszewskiego, który według innych z PiS ma już demencję starczą.
 • To dobrze.Prezydent i rada może w końcu będą się zgadzać;będzie większość to może coś w tym Elblągu zacznie się dziać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  5
  csaafb (2014-11-17)
 • Widocznie ma większe cohones niż całe SLD skoro go wybierają
 • i teraz odpłacić tym podłym POwcom pięknym za nadobne na każdej Radzie Miasta
Reklama