UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

PKP zmienia rozkład jazdy

Elbląg, PKP zmienia rozkład jazdy
fot.arch. portEl

Elblążanom dojeżdżającym pociągiem do Trójmiasta od dziś (15 marca) radzimy uzbroić się w cierpliwość i umilające czas lektury. W związku z robotami torowymi na odcinku Pruszcz Gdański – Pszczółki zamknięto dwa z trzech torów. Wymusiło to na przewoźnikach zmianę lub odwołanie kursów obejmujących przejazd tą trasą.

Utrudnienia w ruchu pociągów spowodowane są pracami modernizacyjnymi na linii Warszawa-Gdańsk. Robert Kuczyński, rzecznik prasowy Centrum Realizacji Inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. informuje, że od 15 marca prace remontowe wejdą w najbardziej newralgiczny etap, wymagający wyłączenia z eksploatacji torów z brakiem możliwości objazdu: - Prace torowe polegać będą na zdjęciu ponad metrowej warstwy zanieczyszczonej podsypki, wykonaniu prac stabilizujących grunt pod torami, ułożeniu mat i wykładzin antywibracyjnych, wykonaniu odwodnień, a następnie wysypaniu nowego tłucznia, ułożeniu torów i wykonaniu nowej sieci trakcyjnej. Przepisy w zakresie bezpieczeństwa wymagają, aby ruch po torze sąsiadującym z remontowanym odbywał się z maksymalną prędkością 50 km/h, co w rezultacie częściowo obniży przepustowość linii na tym odcinku – wyjaśnia.
       Jak dowiedzieliśmy się w Pomorskim Zakładzie Przewozów Regionalnych w Gdyni, tymczasowy rozkład jazdy będzie obowiązywał do 14 maja 2010 r. Najważniejsze zmiany obejmujące odcinek Elbląg-Gdynia wymienia Piotr Janicki, rzecznik prasowy Pomorskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Gdyni: - Znaczne zmiany dotyczą godzin odjazdów i przyjazdów pociągów prowadzonych na odcinku Elbląg - Gdynia Chylonia - Elbląg, oraz postojów na poszczególnych stacjach i przystankach osobowych. W większym lub mniejszym zakresie zmieniony został rozkład jazdy większości pociągów na wymienionym odcinku. Najczęściej są to kilku-kilkunastominutowe przesunięcia. Należy liczyć się również z wydłużonym czasem jazdy pociągów w związku z planowanymi (ujętymi w rozkładzie jazdy) postojami technicznymi sięgającymi nawet 20 minut, np. na stacji Pszczółki – informuje. Dodaje jednak, że z uwagi na odwołanie niektórych pociągów na całej trasie lub na odcinku, wyznaczone pociągi kursują w zwiększonych zestawieniach. Na bieżąco są monitorowane potoki pasażerów na poszczególnych pociągach uruchamianych przez Przewozy Regionalne, celem prowadzenia pociągów w zestawieniach adekwatnych do ilości podróżnych korzystających z danego pociągu: - Szczegółowe informacje o kursowaniu pociągów będą dostępne na stronie internetowej www.przewozyregionalne.pl w zakładce regiony (liniowe rozkłady jazdy) oraz na tablicach ogłoszeń przy rozkładach jazdy pociągów.
      
       Do najważniejszych zmian obejmujących odcinek Elbląg - Gdynia, należą:
       1) odwołanie pociągów na całej trasie (godziny odj./przyj. podano zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym do dnia 14 marca br.):
       - pociąg 6029 rel. Malbork odj. 7:05 - Gdynia Gł. przyj. 8:45,
       - pociąg 6024 rel. Gdynia Gł. odj. 19:45 - przyj. Malbork 21:27,
       - pociąg 10021 rel. Tczew odj. 6:01 - Gdynia Gł. przyj. 7:13,
       - pociągu 10032 rel. Gdynia Gł. odj. 14:34 - Tczew odj. 15:45;
      
       2) za pociąg 91428/9 kursujący do dn. 14.03.2010 r., relacji Elbląg odj.14:16 – Gdynia Główna przyj. 16:21 - uruchomiono w zamian dwa pociągi w odrębnych relacjach, mianowicie:
       • pociąg 91428 relacji Elbląg odj. 14.39 – Malbork przyj. 15.08
       • pociąg 91429 relacji Malbork odj. 14.37 – Gdynia Główna- przyj. 16.36 (poza tą zmianą, nie skrócono relacji pozostałych pociągów na odcinku Elbląg - Gdynia - Elbląg).
      
       Na zmianę kursów pociągów zareagował Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu. Na prośby pasażerów wprowadzono korekty w rozkładzie jazdy autobusu nr 13.
      
kos
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • To, co widziałem dzisiaj rano w Tczewie, to Armagedon. Dzikie, zbite tłumy. Dobrze że wsiadałem w Elblągu, inaczej zadeptali by mnie na amen. Dantejskie sceny. Polska kolej jest na równi pochyłej. Masakra.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  dojeżdżający(2010-03-15)
 • Dzięki Bogu nie muszę już dojeżdzać nigdzie pociągiem. .. bez remontów dojechać gdzieś na czas to cud, a teraz. .. fiu fiu. .. równia pochyła. Życzę cierpliwości!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-15)
 • zobaczymy po remoncie, ktore pociagi wroca?:) prawie dwie godziny do Gdansk, dwa razy tyle co samochodem:) i ciekawe, kto mowil o cudach?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pol1974(2010-03-15)
 • pkp to kompromitacja. .. wstyd na skalę światową
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bob konduktror(2010-03-15)
 • florek Mieliśmy szynobus. .. juz drugie cacko Olsztyn nam zajumal. jezdzi nasz -nie nasz szynobus w. .. Olsztynie, pewnie czeka, by go przemalowano, jak ten, poprzedni, ktory mielismy. czy WT tego nie widzicie, że ELKBLAgG jest TYLKO "generatorem " wszelkich inicjatyw, dobrodziejstw, które szumne "kupuje " Pan Protas, po czym -po cichu, wszystko znika w Olsztynie a ELBLĄG jak mial tak i ma WIELKIE G. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  florek(2010-03-15)
 • jeszcze holocie zle, jak sie nie podoba to rowerkiem se jedzice biedoto
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  lexus i500(2010-03-15)
 • Tak - to rzeczywiście jedna wielka kompromitacja, którą z funduszy państwa subsydiuje jakaś dziwna grupa ludzi licząca chyba na powrót socjalizmu w pełnym wymiarze, bo to tumaństwo jak widać cieszy się jeszcze wielka estymą w narodzie. Tylko co to za naród co ma króla w Moskwie, co to za kolej, która zamyka linie i likwiduje pociągi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2010-03-15)
 • 2006 - SKM do gdańska - 6,33 - 1h7min jazdy 2010 - osobowy -10,08 - jak bozia da to 2 godziny Jak drożej, to i dłużej, prosta logika.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-16)
 • do lexus i500! nie mówi się se tylko sobie, bogaczu. .. .ps. taki z ciebie bogacz jak z koziej d. .. akordeon.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bob konduktror(2010-03-16)
Reklama