UWAGA!

Plac zabaw będzie, ale później

 
Elbląg, Plac zabaw dla dzieci w Parku Modrzewie powstanie, ale w późniejszym terminie niż zakładano
Plac zabaw dla dzieci w Parku Modrzewie powstanie, ale w późniejszym terminie niż zakładano (fot. AD)

Plac zabaw dla dzieci w Parku Modrzewie powstanie, ale w późniejszym terminie niż zakładano. W postępowaniu, które miało wyłonić firmę-wykonawcę złożono trzy oferty, które z powodów technicznych nie spełniały warunków zamówienia. Urząd Miejski ogłosił drugi przetarg.

Nowy plac zabaw będzie zlokalizowany w miejscu już istniejącego, zgodnie z projektem usytuowania urządzeń zabawowych uzgodnionym z Konserwatorem Zabytków. Wyposażony będzie w urządzenia (zestawy zabawowe o konstrukcji drewnianej, karuzelę wieloosobową, huśtawkę wahadłową podwójną, konstrukcję linową, bujaki) spełniające obowiązujące normy, a więc zapewniające dzieciom jak największe bezpieczeństwo podczas zabawy. Część dla najmłodszych dzieci ma być wyłożona bezpieczną nawierzchnią syntetyczną i ogrodzona, na wzór placu zabaw w Parku Kajki.
       16 maja został ogłoszony pierwszy przetarg na budowę. Dzieci miały otrzymać nowe miejsce do zabaw na wakacje. Jednak…
       - W postępowaniu, które miało wyłonić firmę/wykonawcę placu zabaw w Parku Modrzewie złożono trzy oferty, które zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych zostały odrzucone – informuje Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Treść ofert z powodów technicznych nie odpowiadała treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Wykonawcy nie potwierdzili, że oferowane przez nich urządzenia i wyposażenia placu zabaw posiadają wymagane przez Zamawiającego certyfikaty poświadczające spełnienie wymagań obowiązujących w tym zakresie Polskich Norm.
       Unieważnienie przetargu spowodowało konieczność zmiany umowy darowizny (więcej na ten temat Nowy plac zabaw w Parku Modrzewie. A na Dolince? )z Energa SA w zakresie wyznaczenia nowego terminu wykorzystania darowizny. 4 lipca Energa SA przesłała zaakceptowany aneks do umowy.
       W budżecie miasta na plac zabaw przewidziano kwotę 180 tys. zł, z czego 100 tys. przekazała miastu w formie darowizny firma ENERGA. Jednak dokładny koszt placu zabaw będzie znany po rozstrzygnięciu przetargu, który został ogłoszony wczoraj (19 lipca).
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A dzieci nadal mają g. .. o nie place do zabawy. Tak jest ze wszystkim co dotyczy dzieci. Dobrze że idą wybory to konieczne zmiany bo widać że ci nic nie potrafią. TYLKO OBIECYWAĆ !!!!!
 • Skoro jeszcze można nanosić zmiany to bardzo proszę (myślę, że robię to w imieniu większości dzieciaków) o większa ilość huśtawek. Te 2 (a teraz już tylko 1) w parku Kajki wiecznie oblegana. @ na park to stanowczo za mało. Natomiast bujaki (te na sprężynach) stoją często puste. Może kosztem 1-2 bujaków to 2 huśtawki więcej? Czy inni rodzice potwierdzają moje obserwacje?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MamaCórki(2011-07-20)
 • Jak się daje 400 tys. dla kiboli, to na dzieci już brakuję :( Co za prezydenta żeśmy sobie wybrali? woli dać kasę wandalom drącym mordy na meczach, niż zapewnić place zabaw dla dzieci :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Generallo(2011-07-20)
 • .. a co z placem zabaw w parku dolinka/obok wodospadu/, rozebrano go i wywieziono niewiadomo gdzie. .. .pamietam jeszcze że w telewizji na ten temat wypowiadała sie pani naczelnik Kulik z UM, która obiecała że na dolince powstanie w 2011 nowy plac zabaw w miejscu starego, który trzeba było ze względów bezpieczeństwa rozebrać. .. TO GDZIE TEN PLAC ZABAW ?
 • brawo, mało które dziecko jest teraz wychowane, można na palcach jednej ręki policzyć " normalne " rodziny. .. te patologiczne gnoje zaraz wszystko poniszczą!
 • Kiedyś na Zawadzie na placach zabaw były porządne metalowe bujawki, huśtawki i temu podobne. Komuś przeszkadzało że są jakie sa i je wywieźli. To się nazywa postęp i troska o nowe pokolenie.
 • A dzieci na placach zabaw nie drą mordy ?
 • daws morde to darła twoja matka jak cię przynieśli na porodówce. taka morda.
 • A my chlorowa młodzież z Wojska Polskiego i okolic, chcieliśmy podziękować miastu za trzy ławeczki za garażami Urzędu Wojewódzkiego. Tylko prosimy jeszcze o wkopanie stolika, bo nam sie flaszki po ciemku na trawie przewracają.
 • nowy zarząd spółdzielni zakrzewo pokazuje co potrafi-po co dzieciom piaskownice w których trzeba wymieniać okresowo piasek i zlikwidowali a maluchy mogą się bawić w krzakach w chowanego. nie ma piaskownic -po co ławki -zlikwidowali brawo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MIESZKANIEC ZAWADY(2011-07-21)
 • Dopiero będą place zabaw jak znowu wybierzecie tego samego prezydenta :D, Ważniejsi sa kibole niż małe dzieci, a tych caraz mniej się rodzi w elblagu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  papkis(2011-07-21)
Reklama