UWAGA!

Platforma słucha

W piątek Platforma Obywatelska zainaugurowała akcję "Platforma słucha", której celem jest wysłuchanie głosów mieszkańców dotyczących przyszłego programu wyborczego tego ugrupowania.

W niedzielę o godz. 12.00 w pasażu przy ul. Hetmańskiej dyżurować będzie dwóch kandydatów Platformy, którzy wezmą udział w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Każdy elblążanin będzie mógł, za ich pośrednictwem, współtworzyć powstający lokalny program wyborczy PO.
     - Kandydaci mają za zadnie słychać, a to się później przełoży na nasz program - mówi Włodzimierz Brodiuk, szef sztabu wyborczego Platformy. - Chcemy, aby ten program tworzyli zwykli ludzie, a nie politycy. Oni mają to tylko odpowiednio ubrać tak, aby można go było wprowadzić w życie.
     Zmiany nastąpiły na liście wyborczej Platformy. Ze stanowiska kandydata zrezygnowali: Grzegorz Socha, Zbigniew Fijarczyk, Jacek Bocheński. Ich miejsca zajęli Tadeusz Wojnicz z Sępopola, Mirosław Wodara z Nowego Miasta Lubawskiego oraz Zbigniew Kosecki z Elbląga. Pierwsze miejsce na liście zajmuje Stanisław Gorczyca, burmistrz Miłomłyna.
     Lider listy przedstawił główne założenia programu Platformy.
     - Trzeba m.in. obniżyć podatki oraz zapewnić środki na edukację oraz bezpieczeństwo publiczne - twierdzi Stanisław Gorczyca. - Program lokalny nie będzie odbiegał od ogólnokrajowego. W naszym regionie na pewno będą naciski na rolnictwo oraz inne sfery, które trzeba będzie udoskonalić i uzupełnić.
     Stanisław Gorczyca wypowiedział się także w sprawie administracyjnej przynależności Elbląga.
     -Jestem za tym, aby Elbląg trafił do województwa pomorskiego. Chcą tego mieszkańcy i należy się z tym liczyć.
     Podobnego zdania jest szef sztabu wyborczego.
     - Trzeba się liczyć z wolą mieszkańców, a w tej sprawie nikt nie podjął nawet rozmów. To są przecież ludzie, którzy tu mieszkają i trzeba im pomóc.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • W Łodzi już się wzieli za tych którzy wzieli w łapę za sprzedaż terenów mieszkaniowych pod supermarket ,myślę żę nadszedł czas i na naszych łapówkarzy.
Reklama