UWAGA!

Plaza wygrała

 Elbląg, Plaza wygrała

Spółka Elbląg Plaza z siedzibą w Krakowie wygrała ofertowy przetarg dotyczący zagospodarowania i zabudowy terenu o powierzchni 21601 m kw. na zapleczu Wojewódzkiego Ośrodka Kultury.

Obecnie na tym terenie znajduje się tzw. ruski rynek. Spółka Elbląg Plaza wygrała dzisiejszy przetarg na użytkowanie wieczyste, z możliwością przekształcenie w prawo właśności po rozpoczęciu budowy.
     Cena wywoławcza wynosiła 4,1 mln. złotych natomiast zwycięska firma zadeklarowała kwotę 8,9 mln. zł. Pierwsza wpłata została określona w wysokości 25 proc. zadeklarowanej.
     Następne będą wynosić po 3 proc. rocznie.
     Elbląg Plaza przewiduje zbudowanie na terenie przyległym do WOK centrum rozrywkowo-usługowo-handlowego o łącznej powierzchni ok. 32 tys. m kw., która większości zostanie przekazana w dzierżawę innym podmiotom.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • moim zdaniem to jakos tak dziwne mowic ze przetarg wygrala firma, kwotą 8,9 mln zl i sie cieszyc ze tak duzo, jak i tak wpłaci 25% tylko. a potem 3% rocznie, czyli zrobili urzednikow w balona albo podpłacili bo jezeli te 75% wloza do banku to dostana minimum 17% rocznie, a maja 3% placic rocznie, to wyjdzie na to ze nic nie zaplaca za ten teren czy w tym miescie brakuje kalkulatorow raczej nie chyba tylko ludzie niektorzy ominli 1 wyklad z finansów
 • Dlaczego idziemy po najniższej lini oporu pozwalając inwestować w handel ? Ciekawe ile metrów powierzchni sklepowej przypada na jednego mieszkańca ? Kto bada na jakiego rodzaju usługi istnieje zapotrzebowanie w naszym regionie ? W co należałoby inwestować z myślą o rozwoju ekonomicznym regionu ? Kto i w jaki sposób skutecznie stymuluje rozwój działalności małych firm produkcyjnych i usługowych ?
 • Jestem klientem i nie martwi mię "zbyt wielka ilość" sklepów. Szkoda, że na "ruskim targu" nie powstanie supermarket. Tych wszystkich którym przeszkadza ilość sklepów i towarów zapraszam na Białoruś.
 • W końcu pod "ruskim rynkiem" nie będzie można spotkać naćpanego i zapijaczonego elementu, który każdemu przechodniowi oferuje wódę i fajki. Dziwiło mnie tylko to, że Policja udaje że tego nie widzi.
 • Moim zdaniem to jest dosyć dobry pomysl na zbudowanie takiego centrum gdyż pomoże to w jakimś stopniu zmiejszyć i tak duże bezrobocie jakie panuje w naszym miescie a rowniez dostarczy mieszkancom rozrywki. Zlikwiduje tzw. "ruski rynek" przez który po godzinie 21 strach przejść żeby nie dostaż "w leb" i nie stracić pieniedzy gdyż o tej porze zbieraja się tam najgorsze menele i narkomani z calego elblaga.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dendi^ Lech Guzowski(2001-02-06)
 • A ja mam pytanie, kiedy się ta budowa wkońcu rozpocznie? Bank już zaczęli budować, a centrum kiedy?
 • Kiedy się doczam tego obiektu.
Reklama