UWAGA!

"Płomień" zajął arsenał, czyli jak ćwiczyli policjanci

 
Elbląg, Spokojnie, to tylko ćwiczenia
Spokojnie, to tylko ćwiczenia (fot. KMP w Elblągu)

Kilkudziesięciu funkcjonariuszy i pracowników elbląskiej komendy policji zostało dzisiaj (28 października) ewakuowanych z budynku. Przyczyna – pożar magazynów, w tym składu broni i amunicji. Wszystko to scenariusz ćwiczeń pn. „Płomień 2015", w których uczestniczyli policjanci, strażacy oraz służby medyczne. Zobacz zdjęcia.

O godzinie 11 kilku mężczyzn obrzuciło butelkami z benzyną gmach komendy. Pożar najpierw zajął parterowe pomieszczenia magazynowe, w tym również skład broni i amunicji, a chwilę później wyższe kondygnacje. Ewakuowano kilkudziesięciu funkcjonariuszy, pracowników i interesantów. Jeden policjant został uwięziony w pokoju. Strażacy użyli podnośnika. Potrzebna była pomoc medyczna. Na szczęście, wszystko to działo się w ramach ćwiczeń. Każdy miał podzielone zadania. Policjanci dbali o to, aby żadna osoba postronna nie znalazła się w strefie zagrożenia. Strażacy gasili pożar, sprawdzali pomieszczenia i wynosili ludzi, natomiast służby medyczne udzielały poszkodowanym pierwszej pomocy. W działaniach wzięło udział kilkadziesiąt osób z wykorzystaniem trzech zastępów straży i dwóch karetek pogotowia. Sprawcy podpalenia elbląskiej komendy jeszcze są na wolności, ale ich zatrzymanie to kwestia czasu.
       - Celem przeprowadzonych ćwiczeń było usprawnienie współdziałania pomiędzy poszczególnymi służbami oraz doskonalenie umiejętności uczestników w sytuacjach zagrożenia - mówi mł. insp.. Robert Muraszko, zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu. - Tego rodzaju ćwiczenia pozwalają również na sprawdzenie gotowości policjantów na wypadek realnych zdarzeń, takich, jak to z lipca w Iławie, kiedy mężczyzna podpalił dyżurkę w komisariacie.
      
Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • "czyli jak ćwiczyli policjanci" Ja tu widzę że wszystkie inne służby ćwiczyły jak straż i medycy którzy dotarli na miejsce a ćwiczenia policji to jedynie ucieczka z budynku.
 • Ile za ta zabawę zapłaciłem ? Dlaczego nie podaje sie ile z moich podatków poszło na to, aby mogli sie powygłupiać. Może i zabawne to jest, ale wole nich robia to za swoje pieniądze, a nie za moje.
 • Piloci tupolewa też nie ćwiczyli nagłego odejścia na drugi krąg. I co ? I zginęła polska patriotyczna elita, zmienił nam się rząd na bandę złodziei, aferzystów, sprzedawczyków z rudzielcem na czele. Więc, lepiej ćwiczyć, ćwiczyć, bo terroryści są aktywni.
 • W Unii nie mamy wielu sojuszników, ale na przyjaźń Węgrów oraz sympatię Czechów i Słowaków mogliśmy liczyć, do… 22 września. Dziś nasi sąsiedzi ostentacyjnie pokazują, że z Polską w żadnej sprawie współpracować nie będą. Pomysł z dzieleniem się imigrantami pochodzi od Merkel. Gdy z teutońską butą domagała się przerzucenia imigrantów na wschód, gdy publicznie rugała i groziła Polakom, niemieckie gazety pisały: „kraj z którego pochodzi Donald Tusk, w kwestii przyjmowania uchodźców zachowuje się nikczemnie”. I mamy kolejny dowód, że nic nie znaczącą, uległą miernotę na „prezydenta Europy” dobrano tylko po to, aby krnąbne państwa pacyfikować argumentem: przecież Tusk jest jednym z was; jeśli on jest za, to nie może to nie być w waszym interesie!
 • Z historią Polski nigdy się nie utożsamiał. W rządowych archiwach nie odnotowano żadnego wystąpienia, w którym zdradzałby się głębszym przeżywaniem naszych dziejów. Niespecjalnie ciągnęło go do Muzeum Powstania Warszawskiego. Patriotycznych uroczystości, czy to z okazji 11 Listopada, czy 1 Września unikał. Inna sprawa, że i czasu na to nie miał. Znany ze swej legendarnej pracowitości, w warszawskim urzędzie bywał rzadko, od wtorku w południe do czwartku w południe. A w międzyczasie kilka razy w tygodniu haratał gałą. „Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski” – tak twierdził zanim uciekł do Brukseli i – jak kryzys z uchodźcami pokazał – złożył akces do „narodu europejskiego”.
 • Bardzo dobry pomysł z tymi ćwiczeniami, służby mundurowe muszą się doszkalać i nie ma bata.
 • to na jaki ch. j ta cała akcja protestacyjna w straży, albo protestujemy albo nie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  jankomuzykant(2015-10-28)
 • Mieli do przejechania, strzelam, srednio 4km. Ciekawe, czy udalo sie psp i "ratownikom" dojechac w czasie ponizej 30minut. "A policja?" - piszecie w komentarzach. Odpowiem Wam, ze ostatnio do wezwania ponad godzine jechali. Mysle wiec, ze zwyczajnie nie zdazyli na cwiczenia. Smieszne, smutne... Najgorsze, ze prawdziwe!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Milewski pawel(2015-10-29)
 • policja to jedna wielka mafia
Reklama