UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Po cygańsku z Lionsami

Elbląskie Lions Cluby - męski i żeński - będą obchodzić Dzień Lwa w cygańskim duchu. 19 maja o godz. 20.00 w Wojewódzkim Ośrodku Kultury odbędzie się Biesiada Cygańska, z której dochód zostanie przeznaczony na sfinansowanie letniego wypoczynku dzieci z rodzin potrzebujących. Patronat medialny nad Biesiadą objęła Elbląska Gazeta Internetowa.

Elbląskie kluby lwów rozpoczęły swoją działalność w latach dziewięćdziesiątych - męski w 1992 r, a żeński - w 1999 r. Członkowie klubów zajmują się działalnością charytatywną, bo przecież ideą przyświecającą stowarzyszeniu Lions Club jest bezinteresowna służba społeczeństwu.
     - Pomagamy potrzebującym, którym los nie skąpi cierpień - mówi Władysław Mańkut, prezydent męskiego Lions Club. - Nasze kluby same znajdują pieniądze. Możemy się pochwalić wymiernymi wynikami naszej działalności. Rocznie wypracowujemy dziesiątki tysięcy złotych. Pieniądze przekazujemy do zaprzyjaźnionych placówek społecznych i edukacyjnych. Z tych funduszy korzystają, m.in. domy dziecka w Elblągu i Marwicy, Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Kamienicy Elbląskiej, Dom Pomocy Społecznej w Rangórach, a także I Liceum Ogólnokształcące w Elblągu.
     Elbląski Lions Club organizuje dopłaty do leków, sponsorował paraolimpiadę w Sydney.
     Biesiada Cygańska będzie więc, oprócz świętowania Dnia Lwa, kolejną okazją do pomocy potrzebującym. Tym razem dzięki hojności i oddaniu elbląskich "lwów" dzieci z rodzin najbiedniejszych pojadą na wypoczynek letni, a także zostaną wyposażone w niezbędne szkolne akcesoria.
     - Biesiada Cygańska będzie imprezą charytatywną, pomoże pozyskać środki na pomoc dla dzieci, które jej potrzebują - mówi Barbara Malitka, prezydent żeńskiego Lions Club "Truso". - W ich domach jest trochę biedniej i rodziców nie zawsze stać na zakup podręczników, pomocy szkolnych czy sfinansowanie wakacyjnego wyjazdu. Chcemy sprawić, aby na ich buziach zagościł uśmiech. A przy okazji sprawimy sobie wiele radości bawiąc się podczas Biesiady. Strojem obowiązującym będą kreacje cygańskie, do tańca będzie przygrywać kapela cygańska, a na stole ... cygańskie potrawy.
     W szeregi elbląskiego żeńskiego Lions Clubu wstąpiły kolejne członkinie. Uroczystego ich zaprzysiężenie dokonałą prezydent Barbara Malitka i najstarszy rangą "lew" w regionie - Tomasz Zimiński. Czynny udział w rozwoju klubu i działanie na rzecz osób potrzebujących ślubowały panie: Krystyna Białowąs, Alicja Tomczyk, Lucyna Wieczorek i Bożena Maltz.
     Od lipca elbląskie Lions Cluby będą miały nowe władze. Prezydentem męskiego klubu będzie Zygmunt Kiersz, a żeńskiego Halina Dziurdź.
     
     Zobacz także "Biesiada cygańska"
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama