UWAGA!

Po jednej wygranej czuję niedosyt

 Elbląg, Do startu, gotowi, start!
Do startu, gotowi, start! (fot. Michał Skroboszewski)

Kolejne zawody w jedzeniu pączków za nami. W rywalizacji organizowanej co roku przez Dziennik Elbląski i jedną z elbląskich cukierni zwyciężył strażak Łukasz Pocałujko. Reprezentant portEl.pl był drugi. Zobacz zdjęcia.

Jak wygrać w tak zaciętej walce? - Gryźć, połykać, gryźć, połykać i zapijać wodą – mówi tegoroczny mistrz, który w cukierni Raszczyk podczas mistrzostw Elbląga w 5 minut zjadł 7 pączków. Czy cieszy się ze słodkiej nagrody? - Ja już chyba raczej nic dzisiaj nie wcisnę, ale będzie kogo częstować na komendzie – śmieje się.

Strażak podkreśla, że do zawodów nie przygotowywał się w jakiś szczególny sposób.

- Dzisiaj rano zjadłem tylko jednego pączka, na rozgrzewkę – podkreśla.

Zapowiada też swój udział w kolejnych zawodach. - Po tylko jednej wygranej troszeczkę czuję niedosyt - przyznaje.

Za zwycięskim strażakiem uplasowali się ex aequo Tomasz Bil, nasz redakcyjny kolega i Zbigniew Rańcza, zeszłoroczny mistrz, który wyrównał swój wynik z 2019 r. Obaj zawodnicy zjedli po 6 pączków.

- Odpowiednie przygotowanie do dzisiejszych zawodów zaowocowało wysoką lokatą i to cieszy. Przyznam jednak, że z tyłu głowy zostaje świadomość, że to pierwsze miejsce było w zasięgu – mówi Tomasz Bil. - Traktuję to jako lekcję sportowej pokory. Wygląda na to, że aby zwyciężyć w takiej rywalizacji w Elblągu, trzeba przestać odmawiać sobie słodyczy w ciągu całego roku. Pozostaje tylko ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć – podkreśla.

Tłusty czwartek, który zwyczajowo przypada w ostatni czwartek przed wielkim postem, zwiastuje koniec karnawału. Tego dnia nawet ci, którzy na co dzień liczą każdą kalorię, w kwestii jedzenia pozwalają sobie na więcej.

- Mój przyjaciel mówi, że tego dnia kalorie inaczej się liczą – twierdzi pani Weronika, elblążanka, która zwykle stara się zdrowo odżywiać, a jednak dzisiaj nie odmawia sobie smakołyków.

- Jest to dosyć wesoły dzień – mówi Robert, uczeń jednego z elbląskim liceów. - Trwa jeszcze karnawał. Odkąd pamiętam, witryny sklepowe były w tym dniu wypełnione pączkami i faworkami. To jest tradycja, że w tłusty czwartek nie patrzy się na kalorie – zaznacza.

- W czasach wszechobecnych diet dzisiaj można pozwolić sobie na więcej – mówi pani Martyna. - To duża radość, tym bardziej, że dziś nikt nie zwróci nam uwagi, że przesadzamy, bo przecież robią to wszyscy – śmieje się.

Krótko i konkretnie kwestię objadania się słodkościami wyjaśnia pan Marcin. Zapytany dlaczego dziś można jeść, co się chce, w dodatku w dowolnej ilości zamyka temat jednym stwierdzeniem: „Bo tak!”

Jak widać, taki dzień jak dzisiejszy rządzi się swoimi prawami. Mieszkańcom naszego miasta pozostaje życzyć, by po dzisiejszej słodkiej samowoli nie przybyło im zbyt dużo kilogramów.

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama