UWAGA!

Po katastrofie. Co dalej z budynkiem przy Mickiewicza?

 Elbląg, Tak wygląda wnętrze kamienicy po katastrofie
Tak wygląda wnętrze kamienicy po katastrofie (fot. Anna Dembińska)

Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego wszczął postępowanie w sprawie czwartkowej katastrofy budowlanej przy ul. Mickiewicza. Właściciel budynku, którym jest mieszkaniec Kołobrzegu, musi na własny koszt wykonać ekspertyzę techniczną i naprawić szkody.

Budynek znajdujący się blisko skrzyżowania ul. Mickiewicza i Ogrodowej pochodzi z lat 20. ubiegłego wieku. Kiedyś była tutaj cukiernia, ale od lat obiekt niszczeje. To miejsce upatrzyli sobie m.in. bezdomni i poszukiwacze złomu, którzy mimo zabezpieczeń na drzwiach i w oknach, bez problemu dostawali się do środka. To prawdopodobnie po ich ostatniej wizycie, gdy chcieli dokonać kradzieży belek stropowych, doszło do katastrofy budowlanej. Na szczęście nikt nie zginął.
       - Byliśmy dzisiaj na wizji lokalnej w tym miejscu. W budynku runęła część stropu nad parterem i część ściany konstrukcyjnej. Wszczęliśmy postępowanie wyjaśniające, na miejscu był syn właściciela budynku. Właściciel będzie zobowiązany do wykonania ekspertyzy i wykonania czynności, które zostaną nakazane po przeprowadzeniu postępowania – poinformował nas Jerzy Kołodziejski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Elblągu.

  Elbląg, Budynek niszczeje od lat
Budynek niszczeje od lat (fot. Anna Dembińska)


       Właściciel budynku zobowiązał się do uporządkowania terenu wokół kamienicy. 9 września ma się uprawomocnić decyzja umożliwiająca rozbiórkę łącznika, dochodzącego do kamienic przy ul. Mickiewicza. Rozebrane też mają być komórki, dobudowane do garaży od strony podwórza.
       - Ekspertyza wykaże, jaki będzie konieczny zakres remontu. Właściciel będzie musiał uzyskać odpowiednie pozwolenia na prace budowlane od Urzędu Miejskiego – dodaje Jerzy Kołodziejski.
       W budynku, gdy doszło do katastrofy, przebywała 59-letnia bezdomna kobieta. Policjanci przewieźli ją na noc do jej rodziny. Dzisiaj rano spotkaliśmy tę kobietę przed budynkiem. - Czekam, może otworzą, bym mogła zabrać swoje rzeczy - stwierdziła.
      
      

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • gdzie był inspektor budowlany jak budynek zagrażał życiu ludzi przed zawaleniem ? Pewnie czekał na tragedie w ciepłych kapciach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  8
  Jelina(2014-09-05)
 • wąsacz naprawi :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  majster0007(2014-09-05)
 • Katastrofa budowlana...jak runie wieżowiec to jak to nazwiemy???Szopa to była i tyle..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  4
  Jupiiii(2014-09-05)
 • Niedlugo to budynki przy ul. Nitschmana w Elblagu sie zawala bo juz sciany pekaja efekt zrobienia drogi przelotowej caly ruch z ul.Hetmanskiej przekierowany w mala uliczke!halas jest taki ze nie mozna okien ootwierac!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  4
  mieszkaniec N(2014-09-06)
 • Co tam Nitschmana zobaczcie co się dzieje na Węgrowskiej, współczuję tym ludziom z domków. Mała uliczka ruch dwukierunkowy, dwa ogromne sklepy ruch bez przerwy, od rana jak przywożą dzieci do szkoły do późnych godzin wieczornych, do zamknięcia sklepów tj, 22.Może ktoś by na to spojrzał. Wiem, że w domkach już pękają ściany. Panie Wilk zanim Pan odejdzie, zajmie się Pan tym problemem. Proszę.
 • zkoda ze zlomiarze nie zgineli jedna nauczka odstraszylaby innych zlomiarzy do dewastacji
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  7yredfg(2014-09-06)
 • znam ta kobiete co byla w tej kamienicy, bardzo uprzejma i mila. bardzo mi jej szkoda. nawet ludzie nie zdaja sobie sprawy jak zycie plata figla. Kiedys ta kobieta pracowala w urzedzie a teraz na starosc nawet syn lekarz - dobrze znany jej obiadow nawet nie zalatwi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  2
  dziubel(2014-09-06)
 • " Dziubel" napisał, że zna tę kobietę, mamę znanego lekarza. Ujawnić proszę jego nazwisko jeżeli to prawda.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kaligula(2014-09-07)
 • Polska rzeczywistość. .. bieda, ,potwierdzam Pani zamieszkująca to miła i uprzejma osoba. .tylko te przydupasy. .tylko k. .y i h. .latają jak się kłucą. .mam garaz więc to chcac nie chcąc sąsiedzi. .wiekszym problem myślę to dzieci-młodzież której brakuje zajecia. .biegających po dachach. .i niszczących mury. .nie raz próbowano się włamac wyrywając zabezpieczenie lecz od kąt " mieszka " ta Pani obok garażu mam święty spokój ! Częste wizyty straży M i Policji też swoje robią. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  muzyk64(2014-09-07)
Reklama