UWAGA!

PO: Nasz program jest w budowie

 Elbląg, Konferencja prasowa Jerzego Wcisły i Michała Missana
Konferencja prasowa Jerzego Wcisły i Michała Missana

- W ramach akcji „Tu jest przyszłość!” odwiedzamy praktycznie wszystkie miasta w Polsce. W każdym województwie odbywamy ponad 100 spotkań. Słuchamy Polaków. W każdym regionie spotykamy się w gronie parlamentarnym i pracujemy nad programem dla Polski, który mamy nadzieję wprowadzić po jesiennych wyborach do parlamentu – mówił podczas konferencji prasowej senator Jerzy Wcisła (KO), która odbyła się w środę, 15 marca.

Senator Jerzy Wcisła oraz Michał Missan, szef elbląskich struktur Koalicji Obywatelskiej, przekazali podczas konferencji dwa elementy programu, który, jak to nazwali jest „alternatywą dla tego, co się obecnie dzieje”. - Słuchamy ludzi i pytamy o to, jak wyobrażają sobie Polskę w przyszłości. Nasz program jest w budowie, ale pewne jego komponenty są już przygotowane – mówił senator Jerzy Wcisła.

Politycy mówili między innymi o programie „Kredyt 0 procent”. - Proponujemy kredyt 0 procent na zakup pierwszego mieszkania dla osób do 45 roku życia. Oznacza to, że kredytobiorca spłaca tylko pożyczony kapitał, żadnych odsetek. Co to oznacza dla kredytobiorcy? Przy kredycie na 500 tys. zł na 25 lat, rata kredytu wynosi ponad 4.179 zł. W przypadku kredytu 0 procent wyniesie 1.700 zł. To trzy razy mniej. Odsetki i marże weźmie na siebie państwo. Przy kredycie 500 tys. zł, kredytobiorca zapłaci mniej o 770 tys. zł odsetek – wyjaśniał senator Jerzy Wcisła.

Jak podkreślał senator, aby uzyskać taki kredyt, wystarczy, że dwie osoby będą pracowały i zarabiały nawet minimalną pensję. To też ma spowodować, że osoby chcące uzyskać kredyt nie będą zadawalały się pracą na czarno i życiem z socjalnych zapomóg.

Michał Missan mówił natomiast o pakiecie dla przedsiębiorców, który szykuje Koalicja Obywatelska.

- PIT tylko od opłaconych faktur, czyli wprowadzimy kasowe rozliczenie podatku dochodowego dla podatników o przychodach poniżej 2 mln euro. Przeniesiemy obowiązek wypłaty całego zasiłku chorobowego na ZUS dla pracowników zatrudnionych w mikroprzedsiębiorstwach. Urzędy Skarbowe staną się Centrami Obsługi Podatnika, w których przedsiębiorcy uzyskają niezbędną pomoc. Kontrole zostaną przeniesione do Urzędów Ochrony Interesów Majątkowych Skarbu Państwa. Wprowadzimy prostą i czytelną składkę zdrowotną - skończymy z absurdami wywołanymi przez Polski Ład, na przykład płacenie składki zdrowotnej od sprzedaży samochodu – mówił Michał Missan.

daw

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Program w budowie. Hahahahhaah.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  110
  14
  Już niedługo wieś Elbląg(2023-03-15)
 • Ło matko kochana!!! Ile jeszcze, te kiedy rozliczenie REFERENDUM z 2013 roku ?! Aż żal patrzeć na tych przegranych! Niech przewodnicząca Adamowicz nie zapomni pozdrowić i pogratulować wicewojewodzie Opaczewskiemu co?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  68
  12
  Kat_Na_Idiotów(2023-03-15)
 • Won chamy. !!!!
 • Jak wy żadnego programu nie macie. Wy się nie nadajecie na to, aby być rządem, ani opozycją
 • Nigdy juz na nikogo z PO, podpisują się i akceptują złe rzeczy więc będą szli tą samą drogą! A dzieją się tu rzeczy uragające zwyklej ludzkiej przyzwoitosci z waszą akceptacją! Ale wszystko juz się upublicznia
 • Tu cytuje "... Słuchamy Polaków... " i co potem z tego wynika? Zapominacie co Polacy mówili i robicie swoje obiecujac wcześniej wszystko i nigdy nie dotrzymujecie słowa? Dość Partii Obłudy!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  83
  11
  Wyborca_Świadomy(2023-03-15)
 • to zupełnie tak jak mój. będę kandydował w wyborach, ze sloganem "mój program jest w budowie, ale ich też"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  51
  9
  Jacyna(2023-03-15)
 • Obiecanki cacanki, Niczego Popaprańcy nie zrobicie
 • Jaki program? Jak wy nic oprócz szczucia Polaków na rząd Prawa i Sprawiedliwości nie macie do zaoferowania Polakom
 • Jednak szukają głupszych od siebie aby ich omamić? Kto na nich głosuje?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  79
  14
  Fan_Gargamela_z_PO(2023-03-15)
 • PO zawsze mówiło, że ma gabinet cieni i są gotowi z marszu przejąć władzę, a tu proszę... nawet nie mają programu. Krzyczeli, że PiS rozdaje pieniądze, a sami chcą byśmy płcili bankom za kredydy. Masakra. A nawiasem mówiąc... Nigdy więcej państwa milicyjnego jakie było za czasów PO i nękało małych i mikroprzedsiębiorców. Co jeszczemożna dodać? W PO gwa.. łcą dzieci (patrz Szczecin), ich towarzysze mordują ludzi (patrz biuro PiS w Łodzi), profanują msze święte i niszczą kościoły (patrz tęczowe towarzystwo). PO walczy o wyższe emerytury funkcjonariuszy SB i UB, Trzaskowski wydał ponad milion na organizację morderców księdza za komuny. Sama smietanka towarzsko - komunistyczna.
 • Platforma Obywatelska to niech lepiej przeprosi Polaków za działania na szkodę Polski i elblążan za zmarnowane 9 lat i cofanie Elbląga w rozwoju
Reklama