UWAGA!

Teraz ja - Po prostu dość – 2010!

 Elbląg, Po prostu dość – 2010!

Czytając codzienna prasę, wpadam w zdumienie i zaczynam się martwić o swoje zdrowie. Czy ja śnię, czy mam omamy słuchowo-wzrokowe? O co chodzi?! Podświadomość szybko łączy się z szarymi komórkami i krzyczy: chłopie, to rok wyborczy i miesiące cudów! Igrzyska się zbliżają!

Ach, no tak, teraz wszystko rozumiem, wszyscy wyrwali się z chocholego tańca i jak na dopalaczach zaczynają nadrabiać przespany okres. Mowa o naszych milusińskich, którzy cztery lata temu dostali od społeczeństwa kredyt zaufania, moim zdaniem, zdefraudowany.
       Zacznę jednak od boiska między blokami przy ulicy Malborskiej. Pisałem już o tym dokładnie rok temu. Nic się nie zmieniło! Każda gazeta donosi o inwestowanych milionach w boisko przy Skrzydlatej, o nowo powstającym jedynym Orliku za set tysięcy i krew się we mnie gotuje, bo dochodzę do wniosku, że naszej władzy i politykom opłaca się zajmować głos i działać tylko w sprawach, gdzie idzie o wielką kasę i rozgłos w mediach, zwłaszcza trzy miesiące przed wyborami samorządowymi. Im sprawa bardziej beznadziejna i nie do naprawienia, tym więcej osób się tym zajmuje i tym szybciej znajdują się na to środki finansowe. W związku z tym głos odzyskał nawet nasz Pan Prezydent, który – o dziwo odpowiada – na pisma radnych publikowane w mediach, co jest naprawdę zdumiewające! Widać, jak bardzo dobrze ze sobą współpracują i jak często się spotykają, że muszą korespondować ze sobą za pośrednictwem gazet.
       Dowiem się wiec może w końcu i ja, jeden z 90-tysięcznego elektoratu, dlaczego miasta nie stać o zadbanie o boisko między blokami na osiedlu Zatorze? Dlaczego nie stać miasta na ścięcie na nim trawy przynajmniej trzy razy w roku? Dlaczego nie stać miasta na ogrodzenie tego boiska tak, aby psy się tam nie załatwiały i bezpiecznie oraz zdrowo dzieci mogły grać w piłkę? Pomijam już siatkę na bramki – Panie Prezydencie, obiecuję, że sam zorganizuję zbiórkę pieniędzy na siatkę!
       Kolejny absurd – aż mi ciśnienie podniósł tekst „Elbląg oświatą stoi - twierdzi wiceprezydent…”. Przypomnę tylko, że przy Szkole Podstawowej nr 14 od 20 lat jest porzucona budowa, że teren gimnazjum przy Lotniczej nie jest ogrodzony zgodnie z ustawą i brak tam jest sali gimnastycznej.
       Chcę również zaapelować do wszystkich tych naszych milusińskich, co zachłysnęli się w końcu nowinkami typu posiadanie bloga lub konta na facebooku, aby przestali zajmować się sprawami, w których zapadły decyzje na najwyższych szczeblach rządowych, i zajęli się naszymi, bardzo ważnymi problemami życia codziennego. W Elblągu są bezrobotni, bezdomni, chorzy mieszkańcy nie radzący sobie z brutalną rzeczywistością i biurokracją, bezrobotni absolwenci. Są młodzi wykształceni, którzy nie widząc dla siebie przyszłości w rodzinnym mieście, udają się w tułaczkę za chlebem.
       Nasi Milusińscy, dość bufonady i mistyfikowania działań. Mieszkańcy, nie dajmy się omamić i ogłupić! Zacznijmy rozliczać za obietnice dane w 2006 roku.
      

 


      

Wowka Liczba publikacji: 66
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
5.3 17 15

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Słusznie napisane, popieram!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Grubasiński(2010-09-05)
 • Popiszą się, pokarzą że coś robią dla miasta. Przyjdą wybory, stołki zostaną zaklepane, wszystko wróci do błogiej bezinformacyjnej ściemniającej normy. Za rok powtórka igrzysk na skalę krajową.
 • Brawo dla utora!Choć niedawno przy okazji oddania do użytku placu zabaw przy wiezowcach na Grunwaldzkiej gdzieś czytałam, że we wrześniu ma ruszyc przebudowa placu na zatorzu. Przydałoby sie coś zrobić z tym placem bo woła o pomstę. .. na tym placu ja bawiłam się lat tzrydzieści parę temu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatorzanka(2010-09-05)
 • Zatorze to bardzo zaniedbana dzielnica, jeszcze trzeba dodac baraki na ul. Skrzydlatej. .. przykre to wszystko, może jak Sp-nia Zakrzewo nie chce ogrodka jordanowskiego, to urządzić go na zatorzu!!. .. oj rozmarzylam się. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Halinka(2010-09-06)
 • "Elbląg oświata stoi?" chyba radnym, jak wrzód na. .. to co się teraz dzieje w szkolach to jakis absurd. Rozwalanie klas! Łączenie w bardzo liczne grupy. Nie zatwierdzanie podziału na grupy. Mniej godzin-mniej pieniędzy do wydania. Wyobraźcie sobie wysokie wyniki w nauce z matematyki w 40-osobowej klasie!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zalamka(2010-09-06)
 • normalnie sie scyzor otwiera w kieszenie jak slysze o wyborach stfu!!!! hehe ale i tak nikogo kara nie minie; ]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  smieszneuu(2010-09-06)
 • Zgadzam się z tym co piszesz ale jest kilka ale. .. .np. po co montować siatki na tym boisku jak ta patologia zaraz je zerwie, po co zrobili deptak wzdłuż rzeki, żeby patologia powrzucała kostkę brukową do kumieli, pobiła lampy, popaliła ławki. Taka jest rzeczywistość - coś zrobią to tylko jest na kilka dni, potem patologia z Zatorza niszczy dewastuje i rozwala. Kolejny przykład, skosili trawę na polanie koło Biedronki, przyszły Panie posprzątały i było ładnie i czysto dokładnie przez 3 dni, bo chołota idzie i wywala wszystko za siebie. Jest to strasznie irytujące, ale niestety tak jest. Więc najpierw zróbmy porządek z tą patologią. PO PROSTU DOŚĆ !! NISZCZENIA, DEWASTOWANIA !!!
 • RobertTurlej SM Zakrzewo chce ogródek to RADA NADZORCZA jest przeciwna. Wszystko na to wskazuje, że ogródek nie powstanie a kasę 700 tys. otrzyma kościół z Lidzbarka Warmińskiego. Nic nie wskazuje, że w przyszłości powstaną jakiekolwiek place zabaw na Zawadzie. .. smutne to ale prawdziwe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  RobertTurlej(2010-09-06)
 • Wowka~dorzucęKamyczek. .zwróciłem uwagę FREownikom, że jeśli w temacie obchody 150-lecia Kanału Elbląskiego nie spodobało im się jedynie tolerowanie błędnej nazwy kanału przez elWładzię i mediElców, to nie dotknęli nawet sedna patologii 'Elbląg-tyłem-do-Kanału'. .źle przyjęli krytykę; /. .czemu/komu służy FRE?
 • widać do jakiej sytuacji doprowadza nas państwo, zwykli, przeciętni ludzie mimowolnie zajmują się tym czym powinni się zajmować urzędnicy, których liczba zwiększa się i nigdy nie będzie wystarczająca, im brak własnej krytyki ! oni tylko oczekują byśmy okazywali że są potrzebni nawet poprzez frustrację, bo i tak błędne inwestycje wychodzą im w konsekwencji na dobre! bo zawsze wychodzi że są potrzebni mimo iż nie mogą nic
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  frustrat(2010-09-06)
 • WOWKA jest super. Jak zawsze trafnie. Może zatrudniliby ciebie jako doradcę w UM.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  paproszek(2010-09-06)
 • Wowka po prostu ma rację
Reklama