UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Po Różanej będzie Gwiezdna

Informacje o braku koordynacji przy wymianach zużytych elementów podziemnych instalacji i rujnowanie nowych inwestycjach w osiedlu przy ul. Różanej poruszyły elblążan. W komentarzach szczególnie podkreślano niegospodarność i brak konkretnych planów: gdzie, kiedy i w jaki sposób będą prowadzone takie roboty.

Tajemnicą poliszynela jest fakt, że gestorzy elbląskich sieci wodnokanalizacyjnych, energetycznych i gazowych nie zawsze znają ich wiek, materiał, z którego je wykonano, a zdarza się, że także przebieg. Niedawno w jednej z dzielnic miasta wymieniano rurociągi wodne wykonane z rur azbestowych ułożonych w latach siedemdziesiątych, bo innych wówczas zabrakło, a inwestycję trzeba było skończyć.
     Prawdziwym powodem do zmartwień jest brak kompleksowego planu zamierzeń modernizacyjnych podziemnych instalacji w mieście. Takim planem dysponuje EPWiK, które w ramach realizowanego wielkiego programu poprawy jakości wody pitnej rozpoczęło wielokilometrową modernizację miejskich sieci wodociągowych z ich czyszczeniem i wymianą zużytych fragmentów.
     Jednak do opracowania ogólnomiejskich planów modernizacji podziemnych instalacji, z podaniem ich umiejscowienia, terminów inwestycji i szacunkowych kosztów trzeba przystąpić jak najszybciej. Dowiedzieliśmy się, że po „wykopkach” w rejonie ulicy Różanej nastąpią kolejne. Rejon Gazowniczy przygotowuje się do akcji wymiany rur gazowych na już zagospodarowanym osiedlu Gwiezdna administrowanym przez SM „Sielanka”.
     - To będzie akcja prowadzona w inny sposób niż na osiedlu Różana - informuje Mieczysław Szałachowski, prezes SM „Sielanka”. - Na osiedlu Gwiezdna trzy lata temu zakończyliśmy modernizację małej architektury, a na wymianę gazociągów liczących sobie 40 lat wyrażamy zgodę z uwagi na istniejące zagrożenie bezpieczeństwa mieszkańców. Postawiliśmy jednak wykonawcy modernizacji konkretne warunki. Z gazownią ustaliliśmy już takie przebiegi rurociągów, by w jak najmniejszym stopniu kolidowały z istniejącymi chodnikami i wewnętrznymi drogami osiedla. A jeśli już zdarzą się takie przejścia, to będą one wykonywane „przepychem” pod ziemią, bez ingerencji w istniejące nawierzchnie - uspokaja prezes.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • ciekawe tylko w jakim stopniu te prace beda przebiegaly? znajac rzecywistosc naszysz robotnikow i wladz miasta oraz kierujacych takimi pracami mozna sie bedzie spodziwac wszystkiego lacznie z niszczeniem istniejacych nawierzchni drogowych oraz chodnikow, gdzie nie popatrzec ciagle cos rozkopane zniszczone i nie wiadomo co jeszcze. jezdzac po miescie widac jak sie sznuje prace innych oraz to jak sie szanuje mieszkancow naszego misata, jedni klada nowy asfalt za chwile inni go zrywaja kuja w nim dziury bo musza sie dostac do nie iwiadomo czego i tak w kolko, czy kiedys bedzie mozna spokojnie przejsc po chodnikach i pojezdzic po ulicach bez dziur?????
 • To bardzo źle świadczy o ludziach zarządzających gospodarką komunalną w mieście; nie dość,że marnują czas na bezsensowne kucie asfaltów, to jeszcze pewnie jest to strata pieniędzy... Ciekawe tylko, czy urzędnicy rozliczą tych "fachowców"?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elblążanin18(2006-08-11)
 • elblążanin18 jaki ty błyskotliwy jesteś, powala mnie przenikliwość twoich komentarzy
 • spojnie chodzić po chodnikach i jeździć po ulicach można będzie tylko wtedy, gdy władze miasta, no i ludzie zrozumieją że nowy afsalt na ulicy pod którą biegnie cała pajęczyna wszelakich rurociągów to zamiatanie brudów pod dywan. jeszcze długo wszyscy będziemy cierpić po "radosnej twórczości" poprzedniego systemu i niekompetencji nowego. i proszę mi uwierzyć, nikt nie zrywa asfaltu bo nie ma czegoś innego do roboty. albo zerwie ten asfalt albo pan który nie wie po co to się robi nie będzie miał wody albo innego medium.
 • różana to kozak dzielnica
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wal di numb er 1(2006-08-11)
Reklama