UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Po ulicach miasta mknie

 
Elbląg, Po ulicach miasta mknie
fot. Natalia Szrama

Jest czerwony, nieco kanciasty, a przede wszystkim zabytkowy, w wielu wzbudza ciekawość i sentyment. Wagon tramwajowy, który w sezonie letnim stał na starówce i był atrakcją turystyczną teraz mknie po szynach, ale głównie w celach edukacyjnych.

Wagon pochodzi z 1961 r., w latach 70. dokonano w nim pewnych zmian, które musiały być wprowadzone ze względu na ówczesne wymogi bezpieczeństwa. Wtedy też zmieniony został m.in. układ oświetlenia czy system otwierania drzwi. W grudniu 1996 roku, kiedy to wprowadzone zostały wagony sprowadzone z Mainz, tramwaj ten wykonał ostatni kurs i zjechał do zajezdni. Później został odnowiony i przez ostatnie trzy sezony wakacyjne stał pod Bramą Targową, jako atrakcja turystyczna. Po sezonie został zabrany do zajezdni i jest w ruchu - poza sezonem służy głównie do celów edukacyjnych. Jeżdżą nim najmłodsi, którzy w ten sposób poznają komunikację miejską.
       - Tego typu bezpłatne akcje edukacyjne prowadzimy od wielu lat. Dzieci z elbląskich i podelbląskich przedszkoli, ale i na przykład z zimowisk uczą się kulturalnego zachowania w komunikacji miejskiej, odwiedzają zajezdnię, mogą obejrzeć jak to wszystko działa – wyjaśnia Ryszard Murawski z Tramwajów Elbląskich. - Ostatnio mieliśmy taką grupę przedszkolaków, gdzie tylko dwójka z nich widziała wcześniej tramwaj. Dzieci dziwiły się również jak to możliwe, że „tramwaj jeździ w domu”, chodziło tu o poruszanie się w hali zajezdni. W ciągu roku odbywamy od 25 do 40 tego typu spotkań.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama