UWAGA!

Początek zmian w DKS

 
Elbląg, Prawdopodobnie do końca sierpnia prezydent Elbląga zdecyduje o tym, co dalej z DKS
Prawdopodobnie do końca sierpnia prezydent Elbląga zdecyduje o tym, co dalej z DKS (fot. AD)

Wojciech Fontasiewicz zastąpił Monikę Betcher - Jankowską na stanowisku zastępcy dyrektora Departamentu Komunikacji Społecznej. Zmiany rewolucyjne w tej jednostce jednak dopiero nadejdą. Prezydent Elbląga Jerzy Wilk zapowiedział bowiem, że prawdopodobnie do końca sierpnia podejmie decyzję o jej reorganizacji bądź likwidacji.

Jak informuje Monika Borzdyńska, asystent w Biurze Prezydenta Miasta ds. kontaktów z mediami, Wojciech Fontasiewicz* został zatrudniony 1 sierpnia - na miesiąc - na zastępstwo za Monikę Betcher-Jankowską. Ta jest nadal zatrudniona w Urzędzie, ale przebywa na długotrwałym zwolnieniu. Z kolei na urlopie przebywa dyrektor DKS, Hanna Laska-Kleinszmidt.
       - Prawdopodobnie do końca sierpnia DKS zostanie zlikwidowany czy też zreorganizowany - podtrzymuje wcześniejsze słowa prezydenta Wilka jego asystentka. - Nie wszyscy pracownicy stracą pracę. Pan prezydent chce odpolitycznić urząd, a część osób było tam przyjmowanych nie ze względu na swoje kompetencje. Wskazać należy, iż kluczową sprawą przy ewentualnych zwolnieniach będą nie sympatie polityczne, a kompetencje. 

      
       *Wojciech Fontasiewicz, od urodzenia zamieszkały w Elblągu, żonaty, dwoje dzieci. Absolwent EUH-E, magister administracji bezpieczeństwa publicznego, licencjat z administracji europejskiej. Prace dyplomowe z zakresu mediacji w postępowaniu karnym i sprawiedliwości naprawczej. Były mediator Elbląskiego Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej w sprawach rodzinnych i cywilnych, oraz koordynator szkoleń ECM i AS, doradca obywatelski w ramach Związku Biur Porad Obywatelskich. Nie należał i nie należy do żadnej partii politycznej. Doświadczenie zawodowe w planowaniu, programowaniu oraz organizacji projektów związanych z kulturą, organizacją imprez plenerowych, koncertów, spektakli teatralnych, wystaw, imprez integracyjnych i wielu innych. Były pracownik: UM w Elblągu w Departamencie Świadczeń Rodzinnych, Telewizji Elbląskiej i Teatru im. A. Sewruka w Elblągu, gdzie zajmował się, projektami z UE, promocją i reklamą oraz sponsoringiem. Były szef biura Głównej Kwatery ZHP w Warszawie oraz kierownik wydziału informacji, kontroli i współpracy z komendami. Prowadził własny -Impresariat Artystyczny, w ramach, którego realizował projekty związane z kulturą, edukacją i animacją kulturalną, kursy tańca, zajęcia edukacji teatralnej, organizował trasy koncertowe na terenie kraju. Posiada ukończone kursy i szkolenia z zakresu m.in.: kadry kierowniczej, mediacji, pozyskiwania środków unijnych oraz funduszy związanych z kulturą, szkolenie menadżerów. Posiada bardzo dobrą wiedzę nt. rynku reklamy, mediów, agencji reklamowych i wydawniczych. Trener i szkoleniowiec w zakresie aktywizacji społecznej i zawodowej. Uprawia jazdę na rowerze, jest właścicielem 8- letniego psa.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama