UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pod czujnym okiem Wielkiego Brata

Elbląg, Pół roku monitoringu: 200 wniosków do kolegium i rozwiązanie wielu sporów wokół zdarzeń drogowych
Pół roku monitoringu: 200 wniosków do kolegium i rozwiązanie wielu sporów wokół zdarzeń drogowych

Efekty monitoringu najbardziej niebezpiecznych miejsc w Elblągu: ponad 200 wniosków do kolegium dla pijących pod chmurką, wandali i kierowców.

Od niemal pół roku część elbląskich ulic strzegą kamery wideo. Kamery zainstalowano w kwietniu na ruchliwych skrzyżowaniach ulic: Płk. Dąbka, Królewieckiej, 12 Lutego i Nowowiejskiej. Miejsca wskazała Rada Programu "Bezpieczny Elbląg", elbląska policja, Straż Miejska i Straż Pożarna. Centrum systemu znajduje się w Komendzie Miejskiej Policji przy ul. Królewieckiej.
     Zapisane na wideo obrazy pozwalają nie tylko na wyjaśnienie przyczyn ulicznych kolizji (takich spornych zdarzeń wyjaśniono już siedem), ale nie tylko. Dzięki kamerom około 100 osób zostało ukaranych za nielegalne picie alkoholu "pod chmurką" i przed sklepami. Policja zatrzymała kilkunastu wandali, którzy nocą w centrum miasta niszczyli ozdobne drzewka, pojemniki na śmieci i budki telefoniczne. W lipcu na gorącym uczynku udało się zatrzymać włamywaczy do kiosku z gazetami.
     Monitoring pozwolił także na porządkowanie okolic targowisk. W dni targowe policja nakłada po kilkanaście mandatów za parkowanie w niedozwolonych miejscach.
     Kamery pilnują również uczestników masowych imprez, które odbywają się na placu przed Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury - w pobliżu skrzyżowania ulic: Płk. Dąbka - Królewiecka - Teatralna - Nowowiejska - 12 Lutego.
     - Latem regularnie odbywały się tam imprezy, w których uczestniczyło po kilka tysięcy osób - mówi rzecznik elbląskiej policji Alina Zając. - Kamery zastępują sztab policjantów, a my wciąż uczymy się, jakie możliwości poprawy bezpieczeństwa daje monitoring.
     W przyszłym roku "zastępcy policjantów" mają pojawić się w kolejnych miejscach - na skrzyżowaniu ulic: Płk. Dąbka - Odrodzenia - Ogólnej, 1 Maja z Hetmańską, Mickiewicza - Bema - Kościuszki, Grunwaldzkiej z Lotniczą, na Placu Dworcowym i przy pomniku Ofiar Grudnia '70.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama