UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Podpalili trawy i śmieci przy „ciepłej wodzie”

 
Elbląg, Podpalili trawy i śmieci przy „ciepłej wodzie”
fot. nadesłana

Wczoraj (19 marca) około godz. 15 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o dużym zadymieniu przy ulicy Mazurskiej, na terenie zielonym przy „ciepłej wodzie”.

Gdy strażnicy przybyli na miejsce śmieci i trawa paliły się jeszcze, duża część roślinności tliła się już, skąd unosił się dym. W pobliżu miejsca zdarzenia nie było osób trzecich.
       Wezwano straż pożarną, która ugasiła podpalony teren.
       W związku z zaistniałą sytuacją Straż Miejska przypomina!
       Zgodnie z art. 31 ust. 7 ustawy o odpadach dopuszcza się spalanie zgromadzonych pozostałości roślinnych poza instalacjami i urządzeniami wyłącznie w przypadkach, gdy nie ma selektywnej zbiórki tych odpadów.
       Uchwała Nr XXVIII/814/2014 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 6 marca 2014 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Elbląg nałożyła na gminę obowiązek selektywnej zbiórki odpadów, w tym odpadów zielonych ulegających biodegradacji, która odbywa się na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów. Zakaz został wprowadzony na mocy ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r. poz. 21, 888, 1238) , która zabrania takich praktyk po uruchomieniu na terenie miasta ogólnodostępnej kompostowni oraz po wdrożeniu systemu odbioru od mieszkańców tzw. odpadów zielonych.
      
       Pamiętajmy!
       Osoba, która spala jakiekolwiek odpady, w tym zielone, może być pociągnięta do odpowiedzialności karnej w wysokości do 500 zł., co wynika z art. 191 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach.
      
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Moze w koncu złapią tych gamoni i nakopia im pozadnie w. .. to raz na zawsze odechce im sie głupich pomysłów szkoda ze im sie migawki spodni nie przypalily moze wtedy sami by sie zgłosili na pogotowie jak by sie lekko przypiekli drugi raz by sie zastanowili przed wyglupem
 • Co maja robić z suchymi liśćmi i gałęziami działkowicze, skoro do śmietnika wyrzucać nie można, a palić też - nie. ???
 • Cytat: "Co maja robić z suchymi liśćmi i gałęziami działkowicze, skoro do śmietnika wyrzucać nie można, a palić też - nie. ???" - Najlepiej wsadzić sobie w cztery litery !!!!! A czy słyszałeś coś o składowaniu i kompostowaniu albo, że teraz firmy odbierające śmieci również odbierają odpady zielone??? Głupi ma zawsze problemy !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  ciotka(2015-03-22)
Reklama