UWAGA!

Podpisy za referendum będą zbierać od 12 listopada

 Elbląg, Stefan Rembelski, pełnomocnik inicjatorów referendum
Stefan Rembelski, pełnomocnik inicjatorów referendum (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Komisarz wyborczy przyjął wniosek grupy inicjatywnej w sprawie zamiaru przeprowadzenia referendum dotyczącego odwołania prezydenta Elbląga i Rady Miejskiej. Zbieranie podpisów ma ruszyć 12 listopada.

- Uprzejmie informuję, że Komisarz Wyborczy w Elblągu przyjął zawiadomienie Inicjatorów Referendum o zamiarze przeprowadzenia referendum dot. odwołania Rady Miejskiej w Elblągu i Prezydenta Miasta Elbląga. Kopia dokumentu w załączniku. Z uwagi na duże zainteresowanie mieszkańców Elbląga i pytaniami jak gdzie można złożyć podpisy poparcia pod inicjatywą referendalną, proszę o wykazanie odrobiny cierpliwości gdyż musimy dochować kolejności kroków wynikających z ustawy by nikt nie zarzucił nam złamania prawa – napisał w informacji do mediów Stefan Rembelski, pełnomocnik Grupy Referendalnej.

 

Dodał, że w czwartek 10 listopada ukażą się ogłoszenia informujące mieszkańców Elbląga o zamierzonym referendum, celu referendum, proponowane pytania referendalne i uzasadnienie. - Następnym krokiem i stanie się to w sobotę 12 listopada zostanie przedstawiona formuła zbierania podpisów i formularz listy do zbierania podpisów za poparciem inicjatywy referendum – informuje Stefan Rembelski.

Pełnomocnik Grupy Referendalnej zapewnił naszą redakcję, że nazwiska inicjatorów referendum będą umieszczone na karcie do zbierania podpisów.

Przypomnijmy, że inicjatorzy referendum mają 60 dni na zebranie około 9,5 tysiąca podpisów za organizacją referendum. Jeśli spełnią ten wymóg, komisarz wyborczy ogłosi jego termin. Przypomnijmy, że koszt organizacji referendum pokrywa budżet danej gminy.

RG

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama