UWAGA!

Podsumowanie weekendu - kara dla kibiców

 Elbląg, Podsumowanie weekendu - kara dla kibiców

W miniony weekend policjanci interweniowali 171 razy, było 18 kolizji drogowych, do wytrzeźwienia w pogotowiu socjalnym trafiło 29 osób. Policjanci zatrzymali także 5 nietrzeźwych kierujących. "Rekordzista" miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Ukarano również dwóch kibiców piłkarskich.

W sobotę (16 października) podczas meczu elbląskiej Olimpii z rzeszowską Resovią policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wnosili piwo na teren stadionu. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Dziś sąd orzekł karę grzywny wobec 25- i 36-latka. Jej wysokość ustalono na 2 tys. zł. Dodatkową karą dla obu mężczyzn (o jakiej zdecydował sąd) jest 2-letni „zakaz stadionowy” na wszystkie mecze. Dodatkowo sąd zdecydował, że podczas rozgrywanych w Elblągu spotkań sportowych Olimpii obaj panowie będą zobowiązani do stawienia się w komendzie policji.
       Nowe przepisy mają pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa na meczach piłkarskich oraz innych imprezach masowych. Nieuchronność kar oraz ich wysokość ma zniechęcić kibiców do łamania przepisów.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama