UWAGA!

Podsumowanie weekendu

 
Elbląg, Podsumowanie weekendu
fot. WS (arch. portEl.pl)

Policjanci prewencji w miniony weekend zrealizowali 192 interwencje. Przewieźli do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego 20 osób. Dodatkowo skontrolowali 32 pojazdy i sprawdzili legalność pochodzenia 55 telefonów komórkowych. Ponad 200 kontroli (ruch drogowy) oraz taka sama liczby badań trzeźwości pozwoliła wyeliminować z ruchu 2 nietrzeźwych kierujących.

Obaj zatrzymani to mężczyźni. Pierwszy: 30-latek, który kierował rowerem mając 2,4 promila. Policjanci z Młynar natknęli się na niego, gdy jechali na interwencję do miejscowości Zastawno. Mężczyzna poruszał się tzw. zygzakiem. Chwilę później siedział już w policyjnym radiowozie. Drugi z mężczyzn to 29-latek zatrzymany wczoraj na ul. Królewieckiej. Mariusz L. nie miał przy sobie prawa jazdy a badanie alkotestem wskazało 0,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie on przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.
      
podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Ten na rowerze to na prawdę "przestępca". Przecież to jedynie wykroczenie tak jak zakaz wjazdu czy jazda przez przejście rowerem no ale o czymś pisać trzeba. Woleli byśmy My jako społeczeństwo utrzymujące policje z podatków wiedzieć ile mamy sprawnych radiowozów, ilu policjantów z elbląskiej komendy jest na urlopach w okresie wakacyjnym a ilu jest oddelegowanych do kurortów na służbe osłabiając stan osobowy w mieście.
  • Kolejny raz zapytam na jakiej podstawie Policja sprawdza legalność telefonów? Każdemu sprawdzanemu zarzuca że telefon jest kradziony? Każdy jest złodziejem? I każdy jest pijakiem?
Reklama