UWAGA!

Podsumowanie weekendu

 
Elbląg, Podsumowanie weekendu

Policjanci w miniony weekend interweniowali 210 razy. Podczas interwencji wylegitymowano 531 osób, skontrolowano 30 pojazdów i 13 telefonów komórkowych, sprawdzając legalność ich pochodzenia. 24 osoby przewieziono do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego. Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących.

Funkcjonariusze z ruchu drogowego zatrzymali 56-latka, który kierował osobowym audi. Sytuacja miała miejsce na ul. Płk. Dąbka a mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Inny zatrzymany na ul Płk. Dąbka to 17-latek. Ten z kolei kierował osobowym mitsubishi i oprócz dwóch promili w organizmie i agresywnego stylu jazdy mógł pochwalić się brakiem uprawnień do kierowania.
       Jeszcze inny tym razem w Pasłęku wsiadł za kierownicę opla corsy, mając 1,8 promila. 51-latek został zatrzymany w niedzielę (2 października) przed godz. 7 rano przez patrol ruchu drogowego na ul. Kopernika. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Za jazdę autem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Jeszcze sobotnia noc na Robotniczej :)
  • tez info na biezaco;) w piatek zdarzenie, w poniedzialek informacja :) spoko
  • ten na rynku nie kierował, tylko siedzial za kierownicą
  • Chciałbym zapytać na jakiej podstawie policja sprawdza telefony? Czyżby zakładała że każdy kto ma telefon to złodziej i ma kradziony? Tak samo było z rutynowymi kontrolami trzeźwości a teraz wychodzi że one też są nielegalne.
  • Do komentującego powyżej - człowieku stara śpiewka i zawsze te same pytania. Policja jest od tego, żeby zapewnić nam wszystkim bezpieczeństwo jak również ochronę naszego mienia np. telefonów, bo jak zapewne wiesz złodziejów komórek u nas nie brakuje, tak więc skończ z tymi bezsensownymi pytaniami i komentarzami.
  • Policja jest od pilnowania by prawo było przestrzegane ale sama też musi je przestrzegać. Albo sam jesteś policjantem albo starym komunistą któremu systemy totalitarne pasują w życiu codziennym. Zapewne lubisz jak policja wypisuje mandaty za wykroczenia drogowe a sama nagminnie je popełnia, pewnie lubisz jak policja robi interwencje rodzinne a sam policjant bije żonę w domu, jak łapie Policjant pijanego kierowcę a sam jeździ po pijaku. Nie można pozwolić w imie tzw. bezpieczeństwa policja łamała prawo, bo kto ją powstrzyma jeśli kiedyś wejdą bezprawnie do twojego domu?
  • Kiedy było bezpieczniej, kiedyś za komuny czy teraz??? Odpowiedz jest tylko jedna, że kiedyś !!! A wiesz dlaczego? Bo teraz przestrzegają prawa i nic albo niewiele mogą zrobić, taka jest prawda Panie mądraliński !!!
  • A no to wszystko jasne, jesteś zwolennikiem pałowania młodzieży że stała pod klatkami, albo wywożenia 5 km za miasto by się przespacerowali. Bicia studentów na komendzie bo mają inne poglądy, zabijanie księży za msze nie pomyśli władzy. Super bezpiecznie było, więzienie dla opozycjonistów, wyroki bez dowodów tylko na zeznaniu milicjanta. Super bezpiecznie było. Żegnam byłego zomowca. Niedługo ci zabiorą tą ciepłą emeryturkę.
Reklama