UWAGA!

Podyskutuj o Elblągu: rodzi się dziecko, sadzisz drzewo?

 
Elbląg, Sadzenie drzew z leśnikami, marzec 2019 r.
Sadzenie drzew z leśnikami, marzec 2019 r. (fot. Anna Dembińska, arch. PortEl.pl)

Sondaż portElu

Czy sadzenie drzewa z okazji narodzin potomka to dobry pomysł?
Tak, byłoby świetnie, gdyby była taka opcja. 87.9%
Nie, drzew w Elblągu jest bardzo dużo, nie trzeba ich więcej. 6.4%
Nie mam zdania na ten temat. 5.7%
Liczba głosów: 405. Sondaż został zakończony.

Narodziny potomka można uczcić na różne sposoby, jednym z nich może być posadzenie drzewa. Taką możliwość swoim mieszkańcom daje coraz więcej miast oraz gmin w kraju, które w tym zakresie współpracują z Lasami Państwowymi. Czy w Elblągu taki pomysł sprawdziłby się? A jeśli tak, to w jakim miejscu?

Ogólnopolska akcja "Jedno dziecko, jedno drzewo", prowadzona przez Lasy Państwowe, wystartowała w marcu 2019 r. Po raz pierwszy drzewka posadzono w Szczecinku, w tamtejszym wydarzeniu wzięło udział 21 par.
       - Temat zrodził się w Szwajcarii, w Lozannie, która realizuje ten program od wielu lat. Do nas dotarł wraz z listem jednego z obywateli Polski, który zapytał, czy byłaby możliwość, aby w ten sposób upamiętnić narodzenie dziecka – mówiła obecna na tym wydarzeniu Małgorzata Golińska, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, w materiale przygotowanym przez Lasy Państwowe.
       Bardzo szybko do akcji zaczęły dołączać inne miasta, w tym m.in. Katowice, Człuchów, Piła, Lublin, Iława, a ostatnio Kalisz. Jak czytamy na stronie tamtejszego urzędu drzewa posadzone zostaną pod koniec września na jednym z osiedli, na obszarze rekreacyjnym, w ten sposób w przyszłości powstanie tam park. Ma być ich 400, bo tylu małych kaliszan przyszło na świat w pierwszej połowie roku. We wszystkich tych przypadkach inicjatywy te są wynikiem wspólnego działania samorządów i poszczególnych jednostek Lasów Państwowych.
       - Nasze nadleśnictwo jest również otwarte na taki pomysł, jeśli Elbląg chciałby włączyć się w tę akcję, to my jesteśmy otwarci na współpracę – mówi Jan Piotrowski, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Elbląg.
      
       Czy według Was pomysł mógłby się sprawdzić w Elblągu? Gdzie można by było posadzić drzewa? Zapraszamy do dyskusji. 
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Bardzo pomysłowe o godne naśladowania.
 • Przy pomysłach PIS, rodzi się dziecko - sadzisz hektar lasu
 • Inicjatywa fajna, ale ważne, żeby włodarze miast i gmin nie wycinali niepotrzebnie dużych drzew.
 • No niby fajnie że na portelu powstał cykl artykułów "Podyskutuj o Elblągu". Tylko szkoda że z tych dyskusji nic nie wynika. Jeśli to miasto ma iść do przodu, to trzeba działać a nie tylko ograniczać się do dyskutowania.
 • Super pomysł. Miałam własne drzewo w ogrodzie dziadków (owocowe, tylko nie pamiętam jakie - zresztą każde wnuk/czka miała swoje, dziadek sadził), ale jak sprzedali dom, to przepadło. .. Dziś ogród jest niemal w całości zbudowany, bo dom rozbudowali i jakąś działalność prowadzą. .. A gdzie by miały być posadzone? W parkach - są "puste" miejsca, przy blokach, na osiedlach, skwerach itp. Nie brakuje w mieście "wolnych" miejsc. Tylko, żeby były to drzewa z "prawdziwego" zdarzenia, a nie jakieś "egzoty', które po roku zmarnieją, bo warunki im nie będą odpowiadać, co się często u nas zdarza, niestety.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  0
  Sadzić,sadzić.i.jeszcze.raz...(2019-07-29)
 • bardzo dobry pomysł -przyroda jest darem życia- niestety są ludzie którym wszystko przeszkadza i przyroda i zwierzęta -tak jest na ulicy Okrzei-niszczone są drzewa, krzewy i kwiaty-których koszt pielęgnacji spoczywa na lokatorze-oby więcej nie było takich niszczycieli-
 • Rodzi się dziecko budujesz dom,...a zapomnialem wElblagu rzadzi rynek grutowy, nie wybudujesz bo miasto sprzeda ci dzialkę za 200 tys zl chociaz wie, ze nikt zdrowy na umysle tyle nie zapłaci, ...i o to chodzi ,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  2
  Czeszewo(2019-07-29)
 • Ja sadzę drzewo a za 100 lat jaki popapraniec i z jakiej popapranej partii je wytnie ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  8
  takiegowała(2019-07-29)
 • Morawiecki obiecał posadzić, a Szyszko wytnie.
 • A więc działaj a nie dziamgoczesz w komentarzach. Zbierz sąsiadów, zrób petycję, zanieś do Urzędu Miejskiego. Albo inna opcja: módl się, żeby czytali to Ci, którzy rządzą tym miastem. Twój wybór.
 • Fajna opcja, ale przyjdzie szyszka i itak wytnie w pień, bo na 500+będzie brakowało
 • Lepiej nie wycinać starych drzew niz sadzic młode
Reklama