UWAGA!

Pogadanki i psie pokazy

Policjanci włączają się w miejską akcję "Posprzątaj po swoim psie". W sobotę na Bulwarze Zygmunta Augusta będą udzielać porad na temat obowiązków właścicieli psów. Nauczą również dzieci, jak zachowywać się, gdy zaatakuje je agresywny pies.

Jak informowaliśmy w najbliższą sobotę 11 września Urząd Miejski w Elblągu oraz straż miejska organizują akcję pn. Posprzątaj po swoim psie. Jej celem jest zachęcenie właścicieli czworonogów do sprzątania zanieczyszczeń pozostawionych przez ich pupili oraz informowanie o spoczywających na nich obowiązkach. W czasie trwania akcji młodzież będzie bezpłatnie rozdawać zestawy higieniczne do sprzątania po psach. Do akcji "Posprzątaj po swoim psie" włącza się również policja.
     - Od godz.10.00 do 13.00 na Bulwarze Zygmunta Augusta w znanym już elblążanom namiocie dyżur pełnić będą policjanci z Sekcji Prewencji - informuje Alina Zając, rzeczniczka KMP w Elblągu. - Będą rozdawać ulotki prewencyjne oraz udzielać porad i informacji, m.in. na temat obowiązków właścicieli psów oraz odpowiedzialności karnej.
     - Ponadto, w ramach programu prewencyjnego pn. "Czy pies musi gryźć?", policjanci zapoznają dzieci z podstawowymi zasadami postępowania w kontaktach z psami agresywnymi - dodaje rzecznik. - Pogadankę oraz pokazy poprowadzą przewodnicy psów służbowych.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Uważam, że jeżeli polski obywatel posiadający psa płaci za niego podatek, to państwo powinno zakupić maszyny wsysająco-dezynfekujące by zbierały psie odchody. Czy w Polsce nie może być tak, jak we Francji? A jeżeli właściciele czworonożnych szczekaczy mają sprzątać po swoich pupilach (czego nie neguję), to znieśmy podatki za psy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Obserwatorka...(2004-09-09)
 • a moim zdaniem masz psa to po nim sprzątaj. a co do zachodu to tam rzadko kto ma psa bo podatki są wysokie i przecietnego obywatela nie stać na psa,a u nas jest to symboliczna suma. a potem trzeba brodzić w parku czy na podwórku w psich odchodach, bo właściciel grosze zapłaci a wymagania wielkie ale taka jest mentalnosc polaków. mieszkam w centrum przy parku i nikogo nie obchodzi że na placu zabaw lub obok załatwia swoją potrzebę pies oczywiście bez kagańca i nie na smyczy, a w tym samym miejscu bawia się dzieci, a właściciel stoi i cieszy się. służby miejskie powinny karać właścicieli i to jest moje zdanie. masz psa masz odpowiedzialność.
 • Uważam,iż sprzątanie winno należec do opiekuna psa. a c o do mody na chowanie psów w Polsce, to proszę bardzo - chowajcie, ale swoim kosztem nie cudzym. Psy brudzą i swoim szczekaniem zakłócają spokój na osiedlach. Koszmar, wszędzie głosno i brudno. MM.
 • mm wyjedz na pustynie to ci nie bedzie nic przeszkadzało sadze ze lubisz sam siebie współczuję sasiadom twoim taki gość jak ty to prawdziwy brylant!!!!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zimnyj(2004-09-09)
 • Chciałabym wyjaśnić, że podatek od posiadania psa jest opłatą od POSIADANIA, a nie opłatą sanitarną. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej, regulującą obowiązki właścicieli zwierząt domowych (w tym również właścicieli psów), właściciel psa ma OBOWIĄZEK posprzątać po swoim psie wszędzie tam, gdize zanieczyszczenia te stanowić mogą uciążliwość. Szczegółowo z treścią uchwały mozna zapoznać się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego lub w Urzędzie Miejskim w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska (nr telefonu 239-32-55). Pod tym nr telefonu moŻna również otrzymać szczegółowe informacje nt. akcji POSPRZĄTAJ PO SWOIM PSIE.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  T.Frączkowska(2004-09-10)
 • brawo! Do dyskusji włącza się (i to imiennie!) pracownik Wydz.Gosp.Komunalnej naszego UMela! Nowe idzie? Inna rzecz, że podanie linku do tego zarządzenia znacznie ułatwiło by dyskusję (np. na co idzie ten podatek).
 • szanownaPani zReferatuGospodarkiKomunalnej - na "stronie Urzędu Miejskiego" N-I-E M-A treści tej ustawy...
 • UM niech się zajmie sprawą szaletów miejskich dla LUDZI bo jak nie ma w okolicy macdonalda lub hipernowej to dorosły człowiek nie ma gdzie tego zrobić i jak w parku wejdziesz w jakiś gąszcz i jak śmierdzi to znaczy że tam ludzie walą a nie pieski .Pies był z człowiekiem od zarania i nikt tego nie zmieni a ludzie którzy nie lubią zwierząt powinny zamówić sobie wizytę u psychoanalityka bo jak tak dalej będzie to przestaną tolerować ludzi .Właściciel psa powinien po nim sprzątnąć jak nawali na środku chodnika a jeżeli to się odbywa na trawniku to nie zaszkodzi to ani ludziom ani przyrodzie ani UM
Reklama