UWAGA!

Pokazały się z najlepszej strony

 Elbląg, Pokazały się z najlepszej strony
fot. Anna Dembińska

Dwa castingi w Elblągu, jeden w Braniewie pozwoliły na wyłonienie osiemnastu kandydatek, które już niedługo rozpoczną przygodę z konkursem Miss Ziemi Elbląskiej 2014. Jak zwykle wybór był ciężki, a jury długo nie mogło dojść do jednogłośnej decyzji które z czternastu przybyłych wczoraj (6 grudnia) na casting dziewczyn powinny wejść do finałów. Zobacz więcej zdjęć. 

 Jak zwykle przy wyborze panowała nerwowa atmosfera, zwłaszcza wśród kandydatek. Każda z nich chciała zaprezentować się jak najlepiej, co często bywa zdradliwe. Trema i krytyczne oko jury u niejednej uczestniczki castingu okazało się decydujące. Ogłoszenie wyników było momentem kulminacyjnym. Było mnóstwo uśmiechów, ale pojawiło się też parę łez.
       Tak jak w poprzednich castingach, tak i w tym panie rywalizowały w dwóch kategoriach - nastolatek i dorosłych. Sędziowie oceniali nie tylko wygląd (co mimo wszystko jest kluczowym elementem), ale także to, co startujące mają do powiedzenia. Wszystkie kobiety pokazały się dwa razy - pierwsze wejście w sukni, drugie w bikini.
       Obrady były burzliwe, a każdy bronił swoich racji. Udało się jednak dojść do konsensusu i po kilkunastu minutach znaliśmy już nazwiska kandydatek wybranych do gali finałowej.
       Oto one: Katarzyna Zienkiewicz (18 lat, Pasłęk), Aleksandra Wiadrowska (15 lat, Elbląg), Aneta Bielińska (14 lat, Elbląg), Julia Hrycyna (15 lat, Orneta), Paulina Błaszczyk (17 lat, Elbląg), Magda Srock (17 lat, Elbląg), Anna Zienkiewicz (15 lat, Pasłęk) oraz Kinga Cieślińska (17 lat, Szydłowo).
       Warto przypomnieć, że w poprzednich dwóch castingach do konkursu dostało się dziesięć dziewczyn. Siedem w zmaganiach w Elblągu oraz trzy w Braniewie. Nie wiadomo jeszcze czy odbędą się kolejne eliminacje, ale będziemy o tym informować na bieżąco. Pewna, jest natomiast najbliższa przyszłość finalistek. Kilka tygodni ciężkiej pracy, aby jak najlepiej zaprezentować się na gali. Wszystkie jednak zgodnie twierdzą, że są na to gotowe.
        - Startowałam pierwszy raz w castingu i udało mi się zakwalifikować, czym jestem trochę zaskoczona. Towarzyszyła mi wielka trema, ale się udało. Teraz będą przygotowania do gali, na które jestem gotowa. Mimo że mieszkam w Ornecie – tłumaczy Julia Hrycyna, która wystartuje w kategorii nastolatek.
       O swoją przygodę z konkursem zapytaliśmy także byłą laureatkę z roku 2010 - Małgorzatę Janeczko - która po zwycięstwie w Miss Ziemi Elbląskiej, reprezentowała nasze miasto w wyborach Miss Polski:
       - Wygrana umożliwiła mi przeżycie wspaniałej przygody jaką był udział w półfinałach, spędziłam niesamowite chwile jeżdżąc po Polsce z dziewczynami z innych regionów. Poznałam wiele interesujących osobowości. Półfinał, który miał miejsce w Olsztynie, pomimo tego, iż wymagał od każdej z nas pracy nad układami i samodyscypliną, był bez wątpienia niesamowitym wydarzeniem - opowiada Małgorzata Janeczko.- Myślę, że dla każdej kobiety tego typu, jest to okazja na sprawdzenie siebie i zdobycie krzty pewności. Mimo, że od tego czasu upłynęło naprawdę dużo wody, gdy o tym pomyślę nadal mam uśmiech na twarzy. I chociaż teraz nie ma to w moim życiu większego znaczenia, gdybym mogła cofnąć czas zdecydowanie dokonała bym tego samego wyboru, i zgłosiła bym się na casting.
      
      
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Miss Ziemi Elbląskiej 2014
mm

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama