UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pół-Słowianin charczał o wpół do drugiej

Elbląg, Laureatka konkursu Dorota Lachowska.
Laureatka konkursu Dorota Lachowska.

Dorota Lachowska, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu, zdobyła tytuł Mistrza Ortografii podczas konkursu organizowanego w minioną sobotę (29 marca) w Spółdzielczym Domu Kultury Zakrzewo.

To nie był łatwy konkurs. Nikomu, spośród ponad pięćdziesięciu uczestników zabawy, nie udało się bezbłędnie napisać dyktanda „Superkoncert”. Już sam tytuł tekstu sprawił niektórym piszącym problem. Tak trudne zadanie osobom biorącym udział w zabawie postawiła Marzena Barsul, autorka dyktanda, nauczycielka języka polskiego w Gimnazjum nr 1 w Elblągu.
     Poza tytułem dyktanda uczestnicy konkursu mieli wątpliwości co do pisowni takich wyrazów i zwrotów jak: wpół do drugiej, andrzejki, park Biegu po Zdrowie, Mickiewiczowe ballady, niezakłócanie, pół-Słowianin i charczał.
     Laureatka pierwszego miejsca, Dorota Lachowska, popełniła najmniej błędów: dwa ortograficzne i jeden interpunkcyjny. Drugie miejsce zajęła Violetta Wąsowicz, trzecie - Henryka Mackiewicz. Wyróżnieni zostali: Kamila Woźniak, Elżbieta Kolaska, Lewusek (pseudonim), Ryszard Okupski i Aleksandra Wąsowicz.
     Tegoroczna Mistrzyni Ortografii otrzymała w nagrodę cyfrowy aparat fotograficzny, a pozostali uczestnicy książki.
     - W ósmej edycji konkursu ortograficznego udział wzięły 53 osoby – mówi Danuta Andrzejewska z SDK Zakrzewo. - Dyktando pisali uczniowie szkół średnich, studenci, osoby pracujące w różnych zawodach, a także renciści i emeryci. Najstarszy uczestnik miał sześćdziesiąt lat, najmłodszy - szesnaście.
     
     

 

OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama