UWAGA!

Pola Nadziei 2013. Sprawozdanie

 
Elbląg, Pola Nadziei 2013. Sprawozdanie
fot. nadesłana

Co roku, w wielu miejscach na świecie tysiące ludzi bierze udział w programie „Pola Nadziei” sadząc cebulki, propagując zasady opieki paliatywnej poprzez edukację społeczną oraz kwestując na rzecz hospicjów, dając w zamian żonkil-kwiat symbolizujący nadzieję.

27 kwietnia 2013 roku na elbląskie żonkilowe pole weszli wolontariusze, którzy zbiórkę kwiatów zaczęli o 8 rano, mimo siąpiącego deszczu. Padało do ok. 10.30, co i tak nie zniechęciło wolontariuszy. Plac Jagiellończyka zapełniał się sukcesywnie do 11, kiedy to rozpoczęliśmy festyn. Dyrektor Hospicjum Wiesława Pokropska powiedziała do zgromadzonych kilka ciepłych słów i podziękowała im za przybycie.
       Na scenie jako pierwsze zaśpiewały dzieci z Przedszkola nr 13, następnie uczestnicy konkursu „Jubileuszowy baner na 20-lecie hospicjum stacjonarnego w Elblągu” zaprezentowali prace konkursowe, czyli zespołowo wykonane banery.
       Elbląscy Strażacy przyjechali samochodem ratowniczo-gaśniczym JRG 2, zaprezentowali sprzęt gaśniczy, zrobili pokaz ratownictwa medycznego, omówili zasady bezpieczeństwa w domu, szkole, na wakacjach itp., w namiocie (stanowisko edukacyjne), gdzie znajdowała się wystawa sprzętu ratowniczego oraz fantom do prezentacji udzielania I -szej pomocy. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego udostępnił tor przeszkód oraz symulator zderzeń, z atrakcji korzystały tak dzieci jak i dorośli.
       W namiocie PGNiG wolontariuszki malowały twarzyczki, kolejka do namiotu ciągnęła się do końca festynu. Młodzież z Elbląskiego Oddziału Abstrakcyjnego można było skorzystać z instruktażu robienia dużych baniek mydlanych, nauczyć się obsługi poi/kijów ogniowych, żonglowania, jazdy na monocyklu oraz kręcenia talerzami. W żonkilowych szczudlarzy wcielili się członkowie Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Lokalnej "Kuźnia Pruska" z Pasłęka.
       Uczennice Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym rysowały kredą żonkilowe rysunki na Placu, dołączały do nich dzieci zainteresowane tworzeniem żonkilowych rysunków.
       Na scenie wystąpiły w ciągu dnia grupy „Skaczące Nutki” oraz „Teen Tones” pod kier. Macieja Skrzypczaka z CSE „Światowid” .
       W tym roku dodatkową atrakcję zapewnili właściciele Gospodarstwa Agroturystycznego z Piastowa, którzy udostępnili nam piękną żonkilową bryczkę, która woziła po mieście uczestników festynu.
       Pod koniec festynu nagrodziliśmy uczestników konkursu bardzo pięknymi nagrodami.
       Tego dnia odbywała się także kwesta w Kauflandzie i Leclercu oraz na terenie Elbląga.
       Natomiast 28 kwietnia kwesta odbywała się przy Parafii św. Józefa w Pasłęku, a do końca maja w pasłęckich szkołach i przedszkolach.
       W ramach tegorocznej akcji Pola Nadziei wolontariusze kwestowali na rzecz Hospicjum Elbląskiego na terenie Elbląga i Pasłęka, otrzymaliśmy też darowizny. Pozyskana kwota z całej akcji, po odliczeniu kosztów organizacji wyniosła 18590,27 zł.
       W tym w ramach zbiórki publicznej w Elblągu zebraliśmy kwotę 16132,68 zł, zbiórka publiczna w Pasłęku wyniosła 2929,27 zł.
       Elbląski festyn odbywał się w ramach Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny pod patronatem Prezydenta Miasta Elbląg.
       Dziękujemy wszystkim zaangażowanym.
       Szczególne podziękowania kierujemy do wolontariuszy i ich opiekunów, dziękujemy szkołom, przedszkolom, firmom i osobom. Kolejność wymienionych poniżej jest przypadkowa:
       Firma ATUT, CT ,ELZAMBUD, Kaufland, Leclerc, CSE Światowid, Stowarzyszenie Elblag Europa i Elbląski Oddział Abstrakcyjny, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym, Gospodarstwo Agroturystyczne "Pod Lasem", Straż Pożarna w Elblągu, WORD, Liceum im. J. Romanowskiej, PGNiG, Cleaner.
       Dziękujemy Patronom medialnym: Dziennik Elbląski, PortEl, Telewizja Elbląska.
       Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami, a których tu nie wymieniliśmy z imienia.
       Więcej o nas na: www.ehospicjum.pl
       Zobacz zdjęcia cz.1 i zdjęcia cz. 2.
      
Akcja objęta była patronatem medialnym Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl

      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama